Şifrenizi Sıfırlayın

Bodrum Tekne Kiralama

Türkiye'nin Tatil Kasabası

EUR 0 to EUR 15,000

Advanced Search

EUR 0 to EUR 15,000

Arama Sonuçları

Bodrum Hakkında ve Bodrum’da Tekne Kiralama

Ülkemizin en gözde tatil beldeleri arasında yer alan bodrum tatilcileri gündüzü başka gecesi başka rengiyle kendine hayran bırakan mekanlar arasındadır. Dünyaca ünlü tatil beldesinde hayranlık uyandıran pek çok güzelliği bir arada bulabilmek mümkündür. Görmeden tatil yaptım denilmemesi gereken ender beldelerdendir. Yerli yabancı pek çok turistin yıl boyu akın ettiği bodrumun tadını mavi tur tekneleriyle daha da renkli hale getirebilirsiniz.

Muğla ilimize bağlı olan ilçemizde nüfus yaz tatillerinde hayli artış göstermektedir. Dünyanın gözdesi tatil beldemiz ayrıca pek çok tarihi eseri de içerisinde barındırır. Ülkemizde de meşhur Halikarnas olarak bilinen ismi en eski isimlerindendir. Ege bölgesi içerisinde Akdeniz iklimini barındıran özelliği ile de dikkatleri üzerine toplayan bodrum yaz aylarından nem oranı en düşük tatil beldelerindendir. Kışın da yine ılıman bir iklime sahip olması nedeniyle turizm sürekli canlılığını korumaktadır. Yaban mersini, yabani çilek ve sandal ağaçlarıyla yeşil beldemizin %60’ı ormanlarla kaplıdır.

Her yeri tarih kokan beldemiz turistlerin eğlenceli ve dolu dolu bir tatil geçirmesine olanak sunmaktadır. Görülmesi gereken yerler arasında önemli bir yer tutan belde de tarih ve eşsiz doğayı bir arada bulmanız mümkündür. Tatilin keyfini çıkarmaktan hoşlanan her tatilcinin muhakkak görmesi gereken ender yerler arasında yerini alan belde gece ve gündüzüyle ayrı eğlenceler sunuyor.

Bodrum’da Nereleri Gezebilirim?

Bodrumun güzellikleri yerli ve yabancı pek çok turistin ilgi odağı olmasına sebep olan güzelliklere birlikte göz atacak olursak;

. Bodrum Cennet Koyu: Yeşili ve mavisiyle enfes bir manzara imkanı görmenizi sağlayan cennet koyu adına yabancı olmayacak bir güzellikle karşımıza çıkıyor. Merkezden uzak olsa da bodrum mavi tur. olanakları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bodruma gelip de görmeden gitmemeniz gereken bir yerdir.

. Bodrum Kalesi: Tarihi ile ünlü olan beldemizde en popüler yerlerden bir tanesidir. Altı yüz yıllık tarihine rağmen zamanın eskitemediği kale Rodos şövalyelerince yapılmıştır. Yüzyıllık tarihe eşlik etmiş kaleyi görmeden beldeden ayrılmamalısınız.

. Kara İncir Koyu: Bodrum akyarlar beldesi içerisinde bulunan plaj ılık suyu ile bodrum beldesinin en çok tercih edilen koyları arasındadır. Tüm bu güzellikleri bodrum mavi tur aracılığıyla kesintisiz ve keyifle keşfedebilirsiniz. Tatil beldelerinde koyların gezilmesinde en çok fayda sağlayan turlardır. Turlardan yararlanmak suretiyle güzellikleri zahmetsiz bir şekilde keşfetme olanağı bulursunuz.

. Akvaryum Koyu: Bir tabiat harikası olan akvaryum koyu bitez ve gümbet arasında yer almaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere akvaryum görüntüsünde bir ışıltı sergilemektedir.

. Fener Plajı: Güneşlenirken ferahlatan plaj içerisinde serinleyebilirsiniz.

Pek çok antik kenti de içerisinde barındıran şehir tarih severlerinde ilgi odağı olmasına sebebiyet vermektedir. Bunlar arasında Pedasa Antik Kenti, Bargilya Antik Kenti, Antik Tiyatro, Apostol Kilisesi, Bodrum Mozalesi, Bodrum Sualtı Müzesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Lassos, Kuş cenneti sayabileceğimiz pek çok güzellik arasında yer almaktadır. Tatil olanaklarının içerisinde hem tarihi hem yeşili hem de maviyi barındıran ender belde bodrum ünlülerin de sıklıkla tercih ettiği mekanlar arasındadır.

Renkli Bodrum Geceleri

Renkli mekanları ile geceyi sabahla birleştiren şehirde adeta gündüz ve gece başka bir hal alıyor. Gece ve gündüz eğlence imkanlarının bu kadar sınırsız olduğu belde ege bölgesinde hiç uyumayan belde olarak görülmektedir. Pek çok ünlünün de tercih ettiği mekanların önünde gelen bodrum eğlencesi ile de dünyaya kendini tanıtmıştır. Tatilin uyumaktan ibaret olmadığını ve sınırsız eğlencenin olması gerektiğini gösteren beldede uyumayı unutmanız gerekir. Eğlencenin son bulmadığı beldede sabah olduğunda da bir tur aracılığıyla eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Meşhur barlar sokağında geceleri muhteşem bir eğlence havası esmektedir. Geceleri dünyaca meşhur olan beldemiz de eğlence başka bir hava sergiler. Her anını doya doya yaşayacağınız bir tatil istiyorsanız bodrum beldesini muhakkak ziyaret etmelisiniz.

 

Bodrumda Turlar

Tertemiz koyları ile deniz ve doğa harikası bodrum tekne turizminin de kalbi olmasına sebep olmuştur. Bodruma gelip tekneye binmeden olmaz. Tekne ile göreceğiniz muhteşem koylar sayesinde unutulmaz bir tatile imza atacaksınız. Tekne turu tatilin vazgeçilmezidir. Koy gezisinde göreceğiniz muhteşem manzara karşısında kendinizi denize atmadan duramayacaksınız.

Tekne turlarının bir avantajı da sınırsız eğlenceyi içerisinde bulabilmenizdir. Hem eğlenecek hem de masmavi denizin keyfini çıkarabileceksiniz. Bu nedenle bodruma gidip tekne turu yapmadan dönüş yapmamanız önemli bir ayrıntı olmalıdır. Tekne turlarının en önemli özelliği tüm koyları gezebilmek olsa gerektir. Kısa süreli tatil süresince pek çok yeri görme olanağı sunar. Ayrıca eğlenceli bir gezi imkanı sunan tekne turları dilediğiniz koyda denizin maviliklerinde serinleme olanağı sunar.

Çeşitli animasyon gösterileri, ikramlar ve eğlencelerle göz dolduran turlar ile dolu dolu bir gün yaşamanız mümkündür. Tekneleri ile ünlü olan belde de çok sayıda tekne görmek mümkündür. Muhteşem tazelikte balık keyfinin de çıkarılabileceği tur gezileri unutulmaz bir tatil anısı yaşamanızı sağlar.

Bodrum’da Konaklama Yerleri

Seçkin tatil beldesinin konaklama yerleri arasında yerini alan eski bodrum evleri görülmeye değer tarihi güzellikleri ile dünyaca meşhur olmuştur. Eski yıllardan kalan güzelliklerin kokusunu hissetme olanağı bulurken kendinizi çok eski günleri gezerken bulabilirsiniz. Tatil beldesinde keyifli bir tatil olanağı sunan otelleri de yine sınırsız eğlencenin tadını çıkarmanız için her eksiği karşılar niteliktedir.

 

Her kesime uygun bir konaklama imkanı bulabileceğiniz tatil beldemize geldiğinizde siz de kendinize uygun bir konaklama yeri bulabilirsiniz. Gece hayatının da tadını çıkarabileceğiniz beldemizde hayat adeta gündüz ve gece olarak bütün bir hal almıştır. Turizm cenneti olan ülkemizin ender isimlerinden birisi olan bodrum da uzun yıllar anlatabileceğiniz anılar biriktirebilirsiniz. Eğlence dolu bir tatil için beldeyi ziyaret etmenizde yarar var.

Bodrum'da Öne Çıkan Tekneler