• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Yat kiralama hakkında bilgi vermeden önce, bu yatların denizcilik tarihindeki yerinden biraz bahsetmek gerekir. Yat, deniz seyehati yapmak amacı ile üretilen lüks tekne modellerine verilen isimdir. Bu tekneler genelde seyehat ve iş amacı ile kullanılır. Yük taşımak için kullanılan tekneler yat kategorisine girmez. Etimolojik kökenine baktığımızda yat kelimesinin, Flemenkçe’deki “Jacth kelimesinden türetilerek bugünkü haline geldiği düşünülmektedir. Jacth kelimesi, Flemenk dilinde bir krallıktan diğerine, prens veya elçi gibi önemli kişileri taşıyan tekne anlamına gelir. Tarihtede de da bu lüks teknelerin ilk olarak Hollanda kraliyet ailesi tarafından kullanıldıklarını görmekteyiz.

Günümüzde çoğunlukla deniz seyehati ve kişisel turlar için kullanılan modern yat yapımında, en çok kullanılan yapı malzemeleri ahşap, kompozit ve metal gibi malzemelerdir. Yatlar, yelken gücü ile hareket eden yelkenli yatlar ve motor ile hareket eden motorlu yatlar olmak üzere iki kategoride üretilmektedir. Yat tekneleri diğer teknelere göre estetik, görsel anlamda zengin bir tasarıma sahiptir. Yatlar, teknik özellikleri, tasarım özellikleri ve kullanım özelliklerine göre bir kaç farklı kategoride incelenebilir.

Lüks yat modelleri nelerdir?

Tasarım özelliklerine, motor özelliklerine ve teknik donanımlarına göre lüks tekneler bir kaç kategoride üretilir. Bunlar genel olarak gulet tekneler, motoryatlar ve trawler yat teknelerdir. Turizm amaçlı tekne kiralamalarında ise en çok tercih edilen modeller gulet modelleridir. Gulet kiralama ve gulet modelleri hakkında tüm detaylı bilgileri almak için gulet kiralama tıklayınız! Turizm amaçlı kullanılan bu lüks tekneler genelde günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralanır.

Yat kiralama nedir?

Gezi amaçlı özel teknelerin belirli bir süre için kiralanması ve kullanılmasıdır. Haftalık yat kiralama, günlük ve aylık gibi çeşitli sürelerde tekne kiralama imkanları vardır. Tekne kiralama sırasındaki koşullar, kullanım amacına ve süresine göre değişir. Yat kiralama ve yat turları, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Ege ve Akdeniz sahillerinin en özel köşelerini keşfedebilmek için düzenlenen mavi turlar, hem şık hem de konforludur. Kişiye özel yat kiralama organizasyonları yanında toplu etkinlikler ve gruplar için de yat kiralanabilir. Düğün, doğum günü, özel partiler için yat kiralamaları ile özel organizasyonlar yapılmaktadır.

Özel yat kiralamada tercih edilen tekneler boyut ve özellikleri açısından değişiklik gösterir. Yat kiralamada en çok tercih edilen ahşap yatlar gulet olarak adlandırılır. Guletlerden sonra en çok tercih edilen kiralık yat modelleri ise lüks fiber yatlardır.  Özel yat kiralama konusunda tüm bilgileri, kiralık yatları modellerini, lüks yatların teknik ve donanım özelliklerini özel yat kiralama kısmında bulabilirsiniz. 

Yat kiralama nasıl yapılır?

Mavi yolculuk için, herhangi bir yerden başka bir yere deniz yolu ile ulaşım için, iş toplantıları veya çeşitli düğün, nişan gibi organizasyonlar için yat kiralayabilirsiniz. Yat kiralama izmir dahil tüm sahil bölgelerinde yapılabilir. Kiralama şirketinden dilediğiniz özelliklere sahip tekneleri seçebilirsiniz. Özel tekne kiralamalar genelde bir haftalık periyotlarda yapılır. Günlük ya da aylık tekne kiralama seçenekleri de bulmak mümkündür. Ancak en çok tercih edilen haftalık yat kiralama seçeneğidir. Sezona ve gününe göre yat kiralama süresi ile fiyatları belirlenir. Bütçenize uygun kiralık tekne seçenekleri, yat kiralama koşulları ve yat kiralama fiyatları konusunda daha fazla bilgi için yat kiralama fiyatları bölümüne göz atabilirsiniz. Link!

Lüks yat kiralama

Mavi tur yolculukları gibi exclusive tatil organizasyonlarında lüksün sınırsız imkanlarını görmek mümkündür. Bu sebeple lüks yat kiralama seçenekleri de oldukça fazladır. Bu lüks yat kiralama imkanları içerisinde sizin için tüm tatili, yemek menüsünden içeceklere kadar her detayı planlayabilen harika bir ekibimiz bulunmaktadır. Siz sadece zamanına ve yerine karar verin yeter.

Yat Kiralama

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...