• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

 

 

Dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de, yat kiralayarak mavi tur tatili gittikçe daha popüler bir hale gelmektedir. Sessiz, sakin, otel konforunda mavi ile yeşilliklerin ortasında romantik tatil fikri ile herkese çok cazip gelmektedir. Özellikle ülkemizin Ege ve Akdeniz kıyıları, dünyanın bir çok yerinden yerli yabancı herkesin dikkatini çekmekte. Türkiye kıyıları dahil Yunan adalarından Adriyatik kıyılarına kadar dünyanın en güzel kıyılarını görmek için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek

Marmaris, Yunan adalarının hemen karşı kıyısında olması, Knidos yarım adasının yanında yer alması, geniş plajları ve uzun doğal limanı ile mavi tur için yat kiralama merkezlerinden biri haline gelmiştir. Sadece Marmaris başlangıçlı mavi tur rotaları için değil, o güzergahta yer alan tüm mavi tur rotaları için vazgeçilmez bir durak haline gelmiştir. Başlangıç noktası Marmaris olan mavi tur programı ve rotası hakkında detaylı bilgi için Marmaris Mavi Yolculuk yazımıza göz atabilirsiniz.

Marmaris’te yelkenli kiralama imkanları nelerdir?

Yelkenli tekneler özelliklerine göre bir kaç farklı modeldir. Modern teknelerde sadece yelken donanımı ile hareket eden modeller kalmamış olsa da temel hareket kuvvetini yelkenden alan tekneler de vardır. Mavi turlar için en çok tercih edilen gulet yat modellerinin büyük bir kısmı tam yelken donanımına sahiptir. Yani yelken yapmayı bilen herkes, uygun hava ve deniz koşullarına sahip olunduğu noktada yelken keyfini yaşayabilir. Eğer bu konuda çok deneyimli değilseniz yatı kiralarken yelken yapmak istediğiniz ve neye ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirsiniz.

Marmaris, Göcek, Fethiye gibi tüm noktalarda yelkenli tekne kiralamak da mümkündür. Sadece öncesinde böyle bir istediğiniz olduğunu belirtmeniz yeterli.

Marmaris’te tekne turu alternatifleri nelerdir?

Marmaris sadece mavi tur yat kiralama imkanları ile değil, aynı zamanda gününbirlik tekne turu ya da 3 gece 4 gün gibi kısa tekne turu imkanları ile de oldukça popülerdir. Çevresinde sayısız koy, ada ve plaj olduğu için buradan kısa ve uzun süreli tekneler kiralayarak bir çok farklı yeri ziyaret edebilirsiniz. Dalyan gibi dünyada ünlü özel plajları, Datça yarımadası ile göz alıcı Selimiye koylarını hatta Bodrum açıklarını bile Marmaris başlangıçlı farklı tekne turları ile ziyaret edebilirsiniz.

Günübirlik tekne turları için isterseniz büyük tur teknelerini tercih edebilir, isterseniz de özel günlük tekne kiralayabilirsiniz. Marmaris mavi yolculuk rotaları dışında en romantik konaklamalı kısa tur alternatifleri ile de ilgi çekicidir. Bu yat kiralama işlemlerini Marmaris limandan yapabilirsiniz. İçmeler kısmında daha çok günlük tekneler ve günlük tekne turları yer alır.

Yunan Adaları’na mavi turu için nereden başlamak lazım?

Ege kıyılarının hemen hemen hepsi Yunanistan’ın adalarına oldukça yakındır. 12 ada olarak adlandırılan kıyı adalarına ulaşım Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Göcek dahil tüm noktalardan oldukça kolaydır. Kuzey Yunan adalarına mavi tur yapmak istiyorsanız Marmaris oldukça iyi bir noktadır. Güney yunan adaları turları için ise daha güney noktalar başlangıç yeri olarak belirlenebilir.

Marmaris Yat Kiralama

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...