Şifrenizi Sıfırlayın

Yat Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tekne Kiralama Hakkında

EUR 0 to EUR 15,000

Kiralık Ara

EUR 0 to EUR 15,000

Arama Sonuçları
28 Eylül 2020

Yat Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yat kiralama için yapmanız gereken işlemleri öğrenmek adına ilk hamleniz hiç kuşkusuz ki bir yat kiralama danışmanı ile görüşme sağlamaktır. Hem kendiniz araştırarak hem de yat kiralama danışmanından direktifler alarak tatil planınıza ve grubunuza en uygun yatı kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Göcek’ten yat kiralama yapmak isteyenler ve ilk kez yat kiralayacakların yapması gerekenleri sırasıyla derledik.

  • İnternet üzerinden en güvenilir yat kiralama şirketlerine ulaşın. Şirketlerin web sitelerini dikkatli bir şekilde inceleyin, yat kiralama prosedürlerine göz atın.
  • Yat kiralama şirketlerinin web siteleri arasında size en uygun yatları listeleyin. Bunu yaparken tatil planı için belirlediğiniz kıstasları göz önünde bulundurun.
  • Şirketler arasında bütçenize en uygun ücreti belirlemek için fiyat kıyası yapın. Site üzerinden online rezervasyon yaptırarak indirimli fiyatlardan yararlanın.
  • Şirketlerin sizinle yaptıkları yat kiralama sözleşmelerini inceleyin. Her maddesini detaylı bir şekilde okuyun. Merak ettiklerinizi müşteri temsilcilerine sorun.

Kiralık Teknelerde Konaklama

Yatta tatil yapmak ilk etapta kulağa konforlu gelmeyecektir fakat son yıllarda yapılan tasarımlar, tekneleri beş yıldızlı otel odası konforunu aratmayacak bir seviyeye taşımıştır. 4 kişiden başlayıp 24 kişiye kadar konaklama imkanı sunan tekneler, çeşitli ebatlarla ihtiyaçları karşılamaya yönelik tasarlanmıştır. Tekne içerisinde mürettebat desteğini opsiyonel olarak tercih edebilme durumunuz söz konusudur. Mürettebat ekibinde kaptan başta olmak üzere, aşçı, temizlik personeli, servis personeli, mühendis bulunabilmektedir. Mürettebat ekibi müşteri memnuniyeti odaklı çalışma politikası ile birlikte tatilinizi sizin adınıza kolay bir hale getirmektedir. Fakat istemediğiniz taktirde mürettebatı bulunmayan tekneleri tercih edebilirsiniz.

Yatta konaklama konusunda kafalara takılan bir diğer sorun da yatın temizliğidir. Bu konuda aklınızda bir şüphe oluşmasına mahal vermeyen şirketler, içinde bulunduğumuz pandemi dönemini göz önünde bulundurarak hijyen ve dezenfekte işlemlerini üst seviyede gerçekleştirmektedirler. Güvenli ve sağlıklı tatilin tam zamanı! Geniş yaşam alanı, temiz ortak alanları ve sunduğu ekipman desteği ile harika bir tatil tecrübesini Göcek’te yaşabilirsiniz.

Kiralık Yat Çeşitleri

Göcek’te kiralık yat çeşitleri düşünüldüğünde akla ilk olarak gelen tekne tipleri; gulet, katamaran, motoryat ve trawler olacaktır. Herbiri kendi kategorisinde önemli bir yere sahip olan deniz araçlarının seçimi tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

Retro Severlerin Ortak Noktası Klasik Yat

Klasik yat olarak tabir ettiğimiz gulet tipindeki yelkenli yatlar, Göcek gibi bir tatil bölgesinde oldukça gözdedir. Elegant yapısı ve efektif ekipman donanımı ile çok geniş tatil kitlelerini dahi rahat bir şekilde misafir edebilmektedir. Klasik gulet yatlara yapılan yenileme çalışmaları bu anlamda oldukça önemli yer kaplamaktadır. Retro yapıdaki yatların modernize edilerek, günümüzün teknolojisine entegre edilmesi teknelerde yapılan tatilleri daha kolay bir hale getirmektedir.

Konforundan Ödün Vermeyenler İçin Lüks Gulet Yatlar

Gulet tipi yatların yapımı Türkiye’de ilk olarak Bodrum bölgesinde başlanılmıştır. Gerek yenileme çalışmaları gerekse de sıfırdan yapılan imalatlarla birlikte lüks gulet yapımında önemli bir noktaya varılmıştır. Lüks gulet yatların yapımında genelde ahşap materyal tercih edilmektedir. Artan talep ile birlikte Türkiye kendini bu konuda büyük ölçüde geliştirmiştir.

Bodrum beldesinde mavi yolculuk organizasyonlarında en çok tercih edilen gulet tipi yatlar mutfak, salon, güverte gibi ortak alanlarda ve kabin gibi kişisel alanlarda sınırsız konforu hedeflemiştir. WC ve banyo gibi alanların da kişisel kullanıma uygun oluşu bu teknelerde büyük avantaj sağlamıştır. Bodrum yat kiralama fırsatları hakkında bilgi almak için güvenilir firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Hız Tutkunlarının Vazgeçilmezi Katamaran

Göcek bölgesinde katamaran kiralama da yat tatili konusunda oldukça popüler bir seçim olmuştur. Katamaranlar, çift motora sahip olduğundan diğer yelkenli tiplerine göre daha hızlı bir seyir imkanı sunmaktadır. Bu sebeple hız tutkunları için katamaranlar vazgeçilmez deniz taşıtları arasında yerini almıştır. Yelkenli guletler gibi katamaranlar da 4 kişiden başlayan konaklama imkanı sunmaktadır. Kişisel WC, banyo ve mutfak gibi alanlar katamaranlarda da bulunmaktadır.

Hızlı ve Pratik Tatil Arayışında Olanlar için Motoryat

Motoryatlar, tüm deniz taşıtları arasında en hızlı olanlarıdır desek yanılmış olmayız. Gulet ve kataramanlara göre konaklama imkanı biraz daha kısıtlı olan motoryatlar iş seyahatleri için en çok tercih edilen deniz taşıtı olmuştur. Güneşlenme ve seyahat endeksli pratik bir tatil arayışında iseniz motoryatlar eşsiz tasarımlarıyla size eşlik edecektir.

Fethiye Yat Kiralama Ücretleri

Fethiye yat kiralama ücretleri birkaç faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Kiralama bedellerinin sabit bir fiyatlandırması söz konusu değildir. Tatile gideceğiniz kişi sayısı, kiralamak istediğiniz taşıt tipi, mürettebat ekibinin varlığı, tatile gideceğiniz sezon ve gün sayısı gibi faktörler yatın kiralama bedelini etkilemektedir.

 

Tekne Tatili için Yapılması Gerekenler?

Tekne Tatili için Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir? Normal tatil standartlarının dışına çıkarak tekne tatili yapmayı amaçlayan tatilseverlerin yapacağı ilk araştırma hiç kuşkusuz tatil hazırlığı ile ilgili olacaktır. Tekne tatili kulağa her ne kadar abartılı ve lüks gelse de sanıldığının aksine, iyi bir plan dahilinde bütçe dostu tatile dönüştürülebilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız tatil hazırlığı, süreç boyunca …

Mavi Yolculuk Organizasyonu

Mavi Yolculuk Organizasyonu için Tekne Tanıma Rehberi Tatil yapmak istediğinize kesinlikle eminsiniz. Fakat önceki tatillerden farklı olmasını talep ediyorsunuz. O halde mavi yolculuk organizasyonları tam siz göre. Deniz içerisinde her an hareket halindeyken harika anılar biriktireceğiniz, unutmayacağınız bir tatil geçirmek için sizin de hakkınız. Mavi yolculuk fikri size eğlenceli ama biraz ürkütücü gelebilir, hele ki …

Tekne Nasıl Kiralanır? 

Tekne Nasıl Kiralanır? Tekne nasıl kiralanır konusu, ilk tekne tatili yapacaklar için araştırılacak konulardan biridir. Tekne kiralama sürecinde hiçbir adımın es geçilmemesi gerekir. Kiralama öncesi ve tatil esnasında uygulanan prosedürler yat kiralama firmaları tarafından yazılı kurallara dönüştürülüp, belli standartlara bağlanmıştır. Sitelerde yer alan kiralama sözleşmelerini okuyarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür. Araştırma ...

Fethiye Yat Kiralama Rehberi

Fethiye Yat Kiralama Rehberi Yaz döneminde tatil yapmak için en çok tercih edilen beldelerden biri haline gelen Fethiye’de, farklı bir tatil arayışına girenlerin ortak noktası yat kiralamaktan geçiyor. Günümüzde beş yıldızlı otel konforuna erişebilmiş birçok tekneyi Fethiye’de bulabilmeniz mümkün. Farklı özelliklere sahip motoryat, gulet ya da katamaranı bütçeniz dahilinde uygun ücret mukabilinde kiralayabilirsiniz. Fethiye ya …

Marmaris Mavi Yolculuk Organizasyonları

Marmaris Mavi Yolculuk Organizasyonları Mavi yolculuk, deniz ve güneşle iç içe olduğunuz dinamik tatil anlayışını temsil eden bir konseptin bütünüdür. Kelimenin tam anlamıyla tatili tatil olarak yapabileceğiniz mavi yolculuklarda, bir yere bağımlı kalmazsınız her zaman keşif halinde hazır bir şekilde beklersiniz. Tatil algınızı ve dünyanızı büyük oranda revize edecek bu konsepti mutlaka deneyimlemelisiniz. Mavi yolculuk …

Uygun Fiyata Tekne Tatili Nasıl Yapılır?

Uygun Fiyata Tekne Kiralama! Uygun fiyata tekne tatili yapabilmek düşündüğünüz kadar zor değildir. Tekne tatili hayaliniz var ise aklınızdan bu düşünceleri çıkarmanızı tavsiye ederiz. Çünkü Fethiye tekne kiralama şirketi üzerinden yapacağınız uygun fiyatlı tatil deneyimini hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Mürettebatımız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size gerekli hizmeti bir araya getirerek sunmaktadır. Buna ek olarak da sizlerin güvenlik önlemlerinizi …

Kategori: Teknekiralama
Paylaş