Şifrenizi Sıfırlayın

Fethiye Yat - Tekne Kiralama Rehberi

Fethiye'de denize yelken açın

EUR 0 to EUR 15,000

Kiralık Ara

EUR 0 to EUR 15,000

Arama Sonuçları
28 Eylül 2020

Fethiye Yat Kiralama Rehberi

Yaz döneminde tatil yapmak için en çok tercih edilen beldelerden biri haline gelen Fethiye’de, farklı bir tatil arayışına girenlerin ortak noktası yat kiralamaktan geçiyor. Günümüzde beş yıldızlı otel konforuna erişebilmiş birçok tekneyi Fethiye’de bulabilmeniz mümkün. Farklı özelliklere sahip motoryat, gulet ya da katamaranı bütçeniz dahilinde uygun ücret mukabilinde kiralayabilirsiniz.

Fethiye ya da Göcek yat kiralama temel mantıkta otel, pansiyon ya da ev kiralamaya benzer. Pratikte ne kadar farklı görünse de isteklerinizi ve taleplerinizi belirlemeniz en doğru yatı kiralamanız yolunda size ışık olacaktır. “Tatilde kaç kişi olacaksınız?”, “Tatilden beklentileriniz neler?” ya da “Gezi rotanız nasıl olacak?” gibi soruları detaylandırarak kendinize sormakla işe başlayabilirsiniz.

Yat Nasıl Kiralanır?

Her yerde olduğu gibi Fethiye yat kiralama işlerinde de ilk adımınızı yat kiralama firmaları ile iletişime geçerek atabilirsiniz. Daha önce yat kiralamadıysanız aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde yat kiralayabilmeniz mümkün.

 1. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarla kendinize güvenilir bir yat kiralama şirketi bulun. Hatta bir şirket üzerine yoğunlaşmak size mantıklı gelmeyecekse 3 farklı şirket bularak işe başlayabilirsiniz.
 2. Bulduğunuz şirketlerin web siteleri üzerinden ihtiyaçlarınıza cevap veren teknelere göz atın. Site buna imkan veriyorsa, tercih ettiğiniz özellikleri filtreleyerek tekneler arasından daha kolay tercih yapabilirsiniz.
 3. Şirketler ve tekneler arasında ücret kıyaslaması yaparak, bütçenizi en az şekilde sarsacak tekneyi kendinize seçin.
 4. Tekne kiralamada ücrete dahil olan ve olmayan hizmetleri öğrenmek ve doğru bir karar vermek adına yat kiralama temsilcileri ile birebir de görüşme sağlayabilirsiniz.
 5. Online olarak ya da yat kiralama temsilcileri ile görüşerek erken rezervasyon yaptırın. Bu sayede halihazırdaki indirimlere de denk gelebilirsiniz.
 6. Şirket tarafından elektronik ya da fiziksel olarak hazırlanmış yat kiralama sözleşmesini kiralayan ve kiracı şeklinde iki taraf olarak imzalamanız gerekmektedir. Yasal prosedürleri de tamamladıktan sonra istediğiniz şekilde tatilinize başlayabilirsiniz.

En Uygun Yatı Nasıl Bulabilirim?

Bodrum yat kiralama denildiğinde önyargı oluşması olağan bir durumdur. Daha önce yat tatili gerçekleştirmemiş insanlar tarafından zor ve zahmet işlemler bütünü olarak görülebilir fakat yat kiralamak özellikle de en uygun yatı bulmak düşündüğünüz kadar zor değildir. Tatiliniz adına oluşturduğunuz kıstaslara hitap eden tekneyi yüzlerce opsiyon arasından seçebilmeniz yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Bu noktada şirketlerin yat kiralama temsilcileri ile de görüşme sağlayarak size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.

 • Tatili kaç kişinin yapacağı,
 • Mürettebat talebinin olup olmayacağı,
 • Yat içerisinde talep edilen ekipman ve donanımlar,
 • Tatil süresi ve sezonu,
 • Tatil için ayrılan bütçe,
 • Mavi yolculuk için çizilen rota gibi konular üzerinde durulması halinde kendinize en uygun yatı bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Yat Tatili Nasıl Yapılır?

Fethiye’de yat tatili, tekne kiralama şirketleri tarafından mavi yolculuk organizasyonu adı altında düzenlenir. Bu organizasyonlar zamansal anlamda değişkenlik gösterir fakat ağırlıklı olarak mayıs ve ekim arasında düzenlenir. Tercih ettiğiniz bir zaman diliminde ihtiyacınıza en çok hitap eden tekneyi bulduktan sonra, yat içinde ve dışında gerçekleştireceğiniz çeşitli faaliyetler yat tatilinizin bütününü oluşturacaktır. Yatta bulunan donanım ve ekipman desteği ile bu faaliyetler arttırabilir. Orta segmentte bir tekne kiraladığınız durumda dahi yapabilecekleriniz sınırsızdır. Yat tatilinde temel olarak yapabilecekleriniz şunlardır;

 • Güverte minderleri üzerinde içeceğinizi yudumlarken bir yandan kitabınızı okuyabilirsiniz. Eş zamanlı olarak güneşin tadını çıkararak bronzalaşabilirsiniz.
 • Kiraladığınız teknenin imkan sunduğu taktirde kano, muz, jetski gibi su oyuncakları ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
 • Şnorkel ya da palet gibi ekipmanlarla maviliklere dalabilir, balık tutma ekipmanları ile düşlerinizdeki hobileri icra edebilirsiniz.
 • Sevdiklerinizle müzik eşliğinde unutlmaz sohbetler edebilir, masa oyunları ile eğlencenin dibine vurabilirsiniz.
 • Ege ve Akdeniz’de adını dahi duymadığınız vadi ve koyları gezebilir, doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Tekne kabinlerinde beş yıldızlı otel konforunda konaklayabilir, çalıştığınız zamanların yorgunluğunu kısa bir süre içerisinde atabilirsiniz.

Yat Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yat tatili yapmak zor olmasa bile ufak nüansları atlamamak rüyanızın kabusa dönüşmesine engel olacaktır. Bu yüzden yat kiralarken dikkat edilmesi gerekenlere kulak verin.

 1. Tatile çıkmadan önce sağlık adına olumsuz bir durum bulunmadığından emin olmak için tatil yapacağınız grubunuzun rutin kontrollerini yaptırın. Bu hem sizi hem de teknede (eğer bulunuyorsa) mürettebat ekibini zor durumda bırakmayacaktır.
 2. Tercih ettiğiniz şirketin yasal kurallar çerçevesinde hareket eden, kuralları uygulayan şirketler olduğuna dikkat edin. Yat kiralama sözleşmesindeki maddeleri anlayarak atlamadan okuyun. Bu sayede hem kendiniz hem de şirket mağdur olmayacaktır.
 3. Kiraladığınız teknenin güvenlik ekipmanlarının tam teşekküllü olduğuna dikkat edin. Beklenmedik hava koşullarının oluşması durumdan can ve mal kaybı yaşanması ihtimalini en aza indirgemiş olursunuz.
 4. Tatil yapacağınız ekibe rahat yaşam alanı sunan bir tekne tercih edin. Bu anlamda seçeceğiniz teknenin tasarımı ve iç dizaynı hakkında detaylı araştırma yapmalısınız.
 5. Tekne içerisinde yer alan ekipmanların beklentilerine cevap verip veremeyeceğini araştırın dahasını merak ediyorsanız da yat kiralama temsilcileri ile görüşerek ayrıntılı bilgi alın.

 

 

 

 

Tekne Tatili için Yapılması Gerekenler?

Tekne Tatili için Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir? Normal tatil standartlarının dışına çıkarak tekne tatili yapmayı amaçlayan tatilseverlerin yapacağı ilk araştırma hiç kuşkusuz tatil hazırlığı ile ilgili olacaktır. Tekne tatili kulağa her ne kadar abartılı ve lüks gelse de sanıldığının aksine, iyi bir plan dahilinde bütçe dostu tatile dönüştürülebilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız tatil hazırlığı, süreç boyunca …

Mavi Yolculuk Organizasyonu

Mavi Yolculuk Organizasyonu için Tekne Tanıma Rehberi Tatil yapmak istediğinize kesinlikle eminsiniz. Fakat önceki tatillerden farklı olmasını talep ediyorsunuz. O halde mavi yolculuk organizasyonları tam siz göre. Deniz içerisinde her an hareket halindeyken harika anılar biriktireceğiniz, unutmayacağınız bir tatil geçirmek için sizin de hakkınız. Mavi yolculuk fikri size eğlenceli ama biraz ürkütücü gelebilir, hele ki …

Tekne Nasıl Kiralanır? 

Tekne Nasıl Kiralanır? Tekne nasıl kiralanır konusu, ilk tekne tatili yapacaklar için araştırılacak konulardan biridir. Tekne kiralama sürecinde hiçbir adımın es geçilmemesi gerekir. Kiralama öncesi ve tatil esnasında uygulanan prosedürler yat kiralama firmaları tarafından yazılı kurallara dönüştürülüp, belli standartlara bağlanmıştır. Sitelerde yer alan kiralama sözleşmelerini okuyarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür. Araştırma ...

Yat Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yat Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Yat kiralama için yapmanız gereken işlemleri öğrenmek adına ilk hamleniz hiç kuşkusuz ki bir yat kiralama danışmanı ile görüşme sağlamaktır. Hem kendiniz araştırarak hem de yat kiralama danışmanından direktifler alarak tatil planınıza ve grubunuza en uygun yatı kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Göcek’ten yat kiralama yapmak isteyenler ve ilk kez …

Marmaris Mavi Yolculuk Organizasyonları

Marmaris Mavi Yolculuk Organizasyonları Mavi yolculuk, deniz ve güneşle iç içe olduğunuz dinamik tatil anlayışını temsil eden bir konseptin bütünüdür. Kelimenin tam anlamıyla tatili tatil olarak yapabileceğiniz mavi yolculuklarda, bir yere bağımlı kalmazsınız her zaman keşif halinde hazır bir şekilde beklersiniz. Tatil algınızı ve dünyanızı büyük oranda revize edecek bu konsepti mutlaka deneyimlemelisiniz. Mavi yolculuk …

Uygun Fiyata Tekne Tatili Nasıl Yapılır?

Uygun Fiyata Tekne Kiralama! Uygun fiyata tekne tatili yapabilmek düşündüğünüz kadar zor değildir. Tekne tatili hayaliniz var ise aklınızdan bu düşünceleri çıkarmanızı tavsiye ederiz. Çünkü Fethiye tekne kiralama şirketi üzerinden yapacağınız uygun fiyatlı tatil deneyimini hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Mürettebatımız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size gerekli hizmeti bir araya getirerek sunmaktadır. Buna ek olarak da sizlerin güvenlik önlemlerinizi …

Kategori: Teknekiralama
Paylaş