Şifrenizi Sıfırlayın

Arama Sonuçları

Yat Kiralama Sırasında Uygulamanız Gereken Kurallar

Yat kiralama işlemlerinde, seyirin güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi ve mürettebatın görevlerini daha rahat yerine getirebilmesi adına misafirlerin de belirli kurallara uyması gerekmektedir. Keyifli ve güvenli bir seyir açısından yazılı ve sözlü olan bu kurallara uymak, tur programını daha stabil kılacaktır. Yazılı olan kurallar; tur öncesinde sözleşme içerisinde yer ederken, sözlü kurallar ise sizlere tur öncesinde kaptan tarafından brifing ile verilmektedir.

Yat İçerisinde Uyulması Gereken Kurallar

Yat içerisinde tura çıkmanızın ardından uyulması gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralları çeşitli alt başlıklarla sizlere aktaracağız.

Yat İçerisinde Yemek Programı

Kiraladığınız yat uyarınca eğer aşçı dahil bir programda yer alıyorsanız, yemeklerden ve mutfak işlerinden sadece aşçılar sorumludur. Alerji türevi belirli besinlere karşı sağlık sorununuz varsa, bunu tur öncesinde kaptana ya da aşçıya iletirseniz, buna uygun olarak yemekleri hazırlayacaktır. Ayrıca ilaçlarınızı da yine buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Eğer yat dışında yemek yemek istiyorsanız, mürettebat arkadaşlarımız rezervasyon yaptırdığınız restoranda sizleri bot ile bırakarak shuttle hizmeti sağlamaktadır.

Yat İçerisinde İçecek Programı

Alkollü ve alkolsüz içecek alımlarınızı, tur programına bağlı olarak dışarıdan alabileceğiniz gibi, tur içerisinde de teknemiz içerisinde yer alan bardan temin edebilirsiniz. Mavi tur boyuna ek içecek ya da yiyecek talepleriniz faturalandırılarak, tur sonunda tahsis edilmektedir.

Yat Kumanyası Alışveriş Programı

Yat kumanyası tercihlerinde, ortalama 1 haftalık bir erzak oluşturulması gerekmektedir. Seçtiğiniz tur programına bağlı olarak alternatif kumanya programlarını tercih edebilirsiniz.

  • Kumanya için belirlenen alışverişi, tur öncesinde siz yapabilirsiniz.
  • Listeyi hazırlayarak tarafımıza sunabilir ve tur alışverişini sizin için biz yapabiliriz.
  • Her şey dahil bir program tercih edebilirsiniz.

Alkol alışverişleri genel olarak Yunan Adalarında olan vergi düşüklüğü nedeniyle o bölgelerden tercih edilebilmektedir.

Yat İçerisinde Ayakkabı Kullanımı

Tekne zeminlerinde yer alan ahşap ve teak yapının bozulmaması açısından yat içerisinde ayakkabı kullanılmamaktadır. Denizci terlikleri, sandalet ya da deniz ayakkabısı kullanımı ise serbesttir.

Yat İçerisinde Seyir Programı

Yat seyir halindeyken, kaptanın belirlediği programlardan çıkılmaması ve suya atlanmaması gerekmektedir. Güvenlik önlemleri uyarınca denizci ve kaptanların uyarılarını dikkate almanız gerekmektedir. Halat, lomboz, donanım kabloları, elektrik hattı ve diğer tehlikeli teçhizatlara mümkün olduğunda dokunmamanız gerekmektedir.

Güverte içerisinde eşyalarınızı rüzgardan savunmak açısından, rüzgarlıkların altında muhafaza etmeniz gerekmektedir. Bot kullanımı sadece mürettebata tahsis edilmiştir.

Yat İçerisinde Banyo ve Tuvalet Kullanımı

Yat içerisinde banyo ve tuvalet kullanımında çeşitli uyulması gereken kurallar vardır. Sıcak suyun, motor sıcaklığından temin edildiği için, kullanırken tasarruflu olmakta fayda vardır. Ayrıca tuvalet kağıdı kullanımının ardından tuvalete değil, çöpe atmanız gerekmektedir.

Kiralayabileceğiniz Tekne Türleri