• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Yaz tatillerinin yükselen yıldızlarından biri, mavi turlardır. Antik zamanlardan bu yana her daim yaşam merkezlerinden biri olan Yunan adaları, masmavi denizi, sıcacık kumları ve tarihi dokusu ile yerli yabancı herkesin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yunan adaları motoryat kiralama ve bu yatlarla ulaşım sayesinde çok kısa sürede ulaşılabilen bir turistik destinasyon haline geldi. Fethiye, Marmaris, Bodrum ya da Göcek limanlarından kiralayabileceğiniz lüks motoryat tekneler ile, Yunan adaları mavi yolculuk deneyimini yaşayabilirsiniz.

Yunan adaları mavi tur için tekne kiralama nasıl yapılır?

Lüks yat kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Gezi teknesi olarak tasarlanan şık guletlerin yanında motoryatlar vardır. Motoryat tekneler, uzak mesafe turlar için tercih edilir. Bu yüzden de yunan adaları mavi yolculuk planlamasında lüks yat seçiminizi motoryatlardan yana yapabilirsiniz. Motoryatlar, 4 kişilik modellerin yanında mega motoryat tekneler dediğimiz altmış metrelik büyük teknelere kadar genişleyebilir. Fiber yapısı sayesinde hafiftir. Tek ya da çift motorlu olabilir. Hız veya sürat teknesi olarak kullanılan modelleri de vardır. Ancak mavi yolculuk tarzında daha keyif odaklı bir seyahat planı için en uygun olanı büyük lüks motoryatlardır. Lüks motoryat teknelerin açık deniz için uygun olmadığını, hızlı ve atik olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.

Yunan adaları motoryat kiralama süresi ve koşulları nelerdir?

Yunan adaları mavi turu için lüks yat kiralama süresi en az bir haftadır. Kiraladığınız yerin koşullarına göre değişiklik gösterse de genel olarak bir haftadan daha az kiralama yapılmaz. Motoryat modelleri, kiralama koşulları zamanları ve fiyatları konusunda daha detaylı bilgi almak için yat kiralama fiyatları kısmına bakabilirsiniz. link!

Mavi tur için motor yat kiralama mı gulet kiralama mı tercih edilmelidir?

Mavi tur için motoryat ya da gulet seçimi size kalmış, burada ne kadar süreliğine nasıl bir yolculuğa çıkmak istediğiniz önem kazanıyor. Eğer kısa süreli hızlı yolculuklar yapmak, yani özel teknenenizi ulaşım için kullanmak istiyorsanız o zaman motoryat kiralamak en mantıklısı olur. Ancak uzun süreli seyif keyfi yaşamak, Yunanistan adalarını  tek tek gezmek istiyorsanız o zaman gulet kiralamanız gerekir. Çünkü guletler daha geniş ve ağır tekneler oldukları için uzun süreli seyirlerde konfor sağlar. Motoryatlara göre ise hızları daha azdır.

Motoryat ile Yunan Adaları Tekne Turları

Tekneyle Yunan adaları turu yapmak istiyorsanız vizeye ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Kapı vizesi veren adalarda kapı vizesi alabilirsiniz ancak öncesinde gerekli evrakları yanınızda götürmelisiniz. Kapı vizesi vermeyen adalara gitmek için ise öncesinde shengen vizenizi almış olmalısınız.

Kiralık motoryatlarla Yunan Adaları mavi tur programlarında Türk bayraklı ve yabancı bayraklı tekneler kullanılır. Gulet kadar geniş olmasa da motoryat teknelerin de kabinleri oldukça konforludur. Teknenin ön kısmında ve arka kısmında dinlenme, güneşlenme alanları vardır. Ayrıca bazı motor yat teknelerde Flybridge denilen ikinci kat da yer alır. Bu kısım gün doğumları ve gün batımları izlemek için eşsiz bir noktadır.

Kiralık Motoryatlarla Gidebileceğiniz Yunanistan Adaları

Yunan adaları mavi tur programlarında en çok tercih edilen adalar şunlardır;

Kos adası,

İos adası,

Kalimnos adası,

Leros adası,

Lipsi adası,

Midilli adası,

Mikonos adası,

Sakız adası,

Rodos adası,

Santorini adası,

Symi adası.

Yunan Adaları Motoryat Kiralama

€ 6.785
DARWIN YAT
€ 1750
DADDYS TOY
€ 1500
DURCAN BEY
€ 375
DEEP BLUE YAT
€ 900
Cranchi MED 50 HT – 1 YATI
€ 350
JOKERR YATI
€ 500
TANEM YATI
€ 6000
SMYRNA MOTOR YAT
€ 550
WHITE ANGEL YAT
€ 1600
SER 1 MOTOR YATI
€ 500
LAGOON MOTOR YAT
€ 2750
FALCON 80-3 MOTOR YAT

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...