• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
×

Mavi ile yeşilin her tonunu hem denizden hem de karadan görebilmenin en güzel yolu, mavi turlardır. Yerli ve yabancı turistlerin en ilgisini çeken mavi turların başında da yunan adaları mavi tur programları gelmektedir. Antik çağlardan bu yana her daim bir çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Yunanistan adaları, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakır. Tarih boyunca farklı devletlerin yönetiminde kaldığı için çok çeşitli kültürlerin özelliklerini taşır. Bir adasında bembeyaz minik evler görürken diğer adalarında mavi evler ve balıkçı kulübeleri görebilirsiniz. Mikonos adasında lüks ve şıklık yarışındaki otelleri görebilir diğer küçük adalardaki sakinliğe hayran kalabilirsiniz. Yunan adaları mavi yolculuk programlarını bu denli ilgi çekici ve popüler hale getiren en önemli etken, bu çeşitliliktir.

Mavi tur yunan adaları progamları çok kapsamlı ve çeşitlidir. İsterseniz büyük gemi şirketlerinin düzenlediği turlara katılabilir, isterseniz daha küçük çaplı teknelerde kabin kiralayabilir isterseniz de kendi teknenizi kiralayarak tamamen size özel bir mavi tur yapabilirsiniz. Yunan adaları tekne kiralama işlemleri Marmaris, Fethiye, bodrum gibi bir çok limanda yapılabilmektedir. Kendi teknenizi kiralayarak tüm programı özel olarak yapmak isterseniz tekne kiralamaktan vize işlemlerine kadar ihtiyacınız olan tüm bilgileri Yunan adaları yat kiralama kısmında bulabilirsiniz. Link!

Yunan adalarına mavi yolculuk nasıl yapılır?

Yunan adalarına mavi yolculuk iki şekilde yapılır; özel yat kiralayarak veya kabin kiralayarak. Kabin kiralama seçenekleri kısa mesafe mavi tur teknelerinde eskisine göre çok daha azalmış olsa da hala bulunabilir. En keyifli adalar turu için ise özel tekne kiralamak gerekir. Özel tekne kiralayarak bir çok farklı destinasyonda tur yapabilirsiniz. İsterseniz, bunun yanında günübirlik kısa mesafe turlara da katılabilirsiniz.

Yunan adaları tekne turları

Bodrum, Marmaris ve Kaş gibi bir çok limandan baktığınızda Yunan adalarının ne kadar yakın olduğunu görebilirsiniz. Limana gidip karşı kıyılara bakan herkes karşı kıyılarda ne olduğunu merak etmiştir. Bu kadar yakın bir alanda başka bir tarih, başka bir kültür olması da tur şirketlerini harekete geçirmiştir. Bu tekne turlarının en popülerlerinden bir tanesi de Bodrum Yunan adaları tekne turu programlarıdır. Bodrum’dan en yakın adalardan biri olan Kos adasında günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Kaş’tan Meis adasına da günübirlik tekne turları vardır. Bunlar mavi tur rotalarından farklı olarak büyük katamaran tekneler ile yapılan turlardır. Yunan adaları tekne turları hakkında tüm detaylı bilgileri ve tur rotalarını Yunan adaları turları kısmında bulabilirsiniz. 

Yunan adaları mavi tur rotaları

Tekne turları, genelde büyük katamaran tarzı tekneler ile yapılan çok sayıda yolcusu olan turlardır. Mavi tur ise, daha çok özel kiralık lüks yatlar ile yapılan, belirli bir rotası ve süresi olan gezilerdir. Mavi yolculuk olarak da adlandırılan bu geziler kişi ya da gruplara özel olarak yapılır. Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi limanlardan başlayan bu mavi turlar Ege ve Akdeniz kıyıları boyunca devam eder. Bir çok yunan adası da bu tur rotaları içerisinde yer alabilir. Yunan adaları mavi tur rotaları kapsamında hem Türkiye kıyılarını hem de Yunanistan kıyılarını görmek mümkündür. Bu tur destinasyonları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz mavi yolculuk rotaları kısmına göz atabilirsiniz. Kuzey Yunan Adaları mavi tur seçenekleri yanında Güney Yunan Adaları mavi tur seçenekleri de mevcuttur. Detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. 

Yunan Adaları Mavi Tur

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...