• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Mavi ile yeşilin her tonunu hem denizden hem de karadan görebilmenin en güzel yolu, mavi turlardır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken mavi turların başında da yunan adaları mavi tur programları gelir.  Antik çağlardan bu yana her daim bir çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Yunanistan adaları, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakır. Tarih boyunca farklı devletlerin yönetiminde kaldığı için çok çeşitli kültürlerin özelliklerini taşır. Bir adasında denize nazır sıralanmış bembeyaz evleri,  diğer adalarında mavi evleri ve balıkçı kulübelerini görebilirsiniz. Mikonos adasında lüks ve şıklık yarışındaki otelleri ziyaret edebilir diğer küçük adalardaki sakinliğe hayran kalabilirsiniz. Yunan adaları mavi yolculuk programlarını bu denli ilgi çekici ve popüler hale getiren en önemli etken, adalardaki bu doğal ve kültürel çeşitliliktir.

Mavi tur yunan adaları progamları çok kapsamlı ve çeşitlidir. İsterseniz büyük gemi şirketlerinin düzenlediği turlara katılabilir, isterseniz daha küçük çaplı teknelerde kabin kiralayabilir isterseniz de kendi teknenizi kiralayarak tamamen size özel bir mavi tur yapabilirsiniz. Yunan adaları tekne kiralama işlemleri Marmaris, Fethiye, Bodrum gibi bir çok limanda yapılabilmektedir. Kendi teknenizi kiralayarak tüm programı özel olarak yapmak isterseniz tekne kiralamaktan vize işlemlerine kadar ihtiyacınız olan tüm bilgileri Yunan adaları yat kiralama kısmında bulabilirsiniz. 

Yunan adaları mavi tur rotaları

Tekne turları, genelde büyük katamaran tarzı tekneler ile yapılan çok sayıda yolcusu olan turlardır. Mavi tur ise, daha çok özel kiralık lüks yatlar ile yapılan, belirli bir rotası ve süresi olan gezilerdir. Mavi yolculuk olarak da adlandırılan bu geziler kişi ya da gruplara özel olarak yapılır. Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi limanlardan başlayan bu mavi turlar Ege ve Akdeniz kıyıları boyunca devam eder. Bir çok Yunan adası da bu tur rotaları içerisinde yer alabilir. Yunan adaları mavi tur rotaları kapsamında hem Türkiye kıyılarını hem de Yunanistan kıyılarını görmek mümkündür. Bu tur destinasyonları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz mavi yolculuk rotaları kısmına göz atabilirsiniz. Kuzey Yunan Adaları mavi tur seçenekleri yanında Güney Yunan Adaları mavi tur seçenekleri de mevcuttur. Detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Bunların dışında 12 ada mavi turu olarak isimlendirilen Yunanistan adalarının hemen hemen büyük bir kısmını kapsayan adalar turu rotası da mevcuttur. Yatla Yunan adaları turlarının rotası turun başlangıç noktasına ve bitiş noktasına göre değişebilir.

Yunan Adalarına Mavi Yolculuk Programları 

Yunan adalarına mavi yolculuk iki şekilde yapılır; özel yat kiralayarak veya kabin kiralayarak. Kabin kiralama seçenekleri kısa mesafe mavi tur teknelerinde eskisine göre çok daha azalmış olsa da hala bulunabilir. En keyifli adalar turu için ise özel tekne kiralamak gerekir. Özel tekne kiralayarak bir çok farklı destinasyonda tur yapabilirsiniz. İsterseniz, bunun yanında günübirlik kısa mesafe turlara da katılabilirsiniz.

Yunan adaları tekne turları

Bodrum, Marmaris ve Kaş gibi bir çok limandan baktığınızda Yunan adalarının ne kadar yakın olduğunu görebilirsiniz. Limana gidip karşı kıyılara bakan herkes karşı kıyılarda ne olduğunu merak etmiştir. Bu kadar yakın bir alanda başka bir tarih, başka bir kültür olması da tur şirketlerini harekete geçirmiştir. Bu tekne turlarının en popülerlerinden bir tanesi de Bodrum Yunan adaları tekne turu programlarıdır. Bodrum’dan en yakın adalardan biri olan Kos adasında günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Kaş’tan Meis adasına da günübirlik tekne turları vardır. Bunlar mavi tur rotalarından farklı olarak büyük katamaran tekneler ile yapılan turlardır. Yunan adaları tekne turları hakkında tüm detaylı bilgileri ve tur rotalarını Yunan adaları turları kısmında bulabilirsiniz. 

Günübirlik Yunan Adaları Tekne Turları

Bodrum, Datça, Marmaris ve Kaş gibi bir çok noktadan günübirlik ada turları yapabilirsiniz. Bu turlar vizesiz Yunan adaları turları olarak da adlandırılır ancak aslında tam olarak vizesiz değillerdir. Kapıda vize uygulaması (kapı vizesi) olan Meis gibi, Midilli gibi, Kos gibi Yunan adalarına günübirlik turlar yapılmaktadır. Bu turlara katılmadan önce tur şirketleri ile görüşme sağlanıp vize işlemlerinin halledilmesi gerekir.

Özel tekne ile Yunan adaları turu yapmak isterseniz de yine aynı şekilde vize işlemlerini halletmeniz gerekir. Kapı vizesi uygulaması olmayan adalara da gidebilmeniz için mutlaka shengen vizeniz olması gerekmektedir.

Vizesiz Yunan Adaları Mavi Tur Programları

Yunan adaları turları kapıda vize uygulaması ile kolaylaştırılmış, shengen vizesi alma zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Kapı vizesi ile günübirlik ya da bir kaç günlük yapabileceğiniz mavi tur programları şu şekildedir.

Bodrum Yunan Adaları Tekne Turu

Bodrum’dan Yunan adalarına düzenlenen turlarda Kos adası en çok tercih edilen adadır. İsterseniz farklı adalar için özel turlar da bulabilirsiniz.

Datça Yunan Adaları Tekne Turu

Datça’dan bir çok Yunan adasına günübirlik tur imkanı mevcuttur. Kapı vizesi dahilinde bu turları bir ka güne kadar uzatabilirsiniz.

Kaş Yunan Adaları Turları

Kaş’tan kapı vizesi işlemlerini hallederek Meis adasına günü birlik geçiş yapabilirsiniz.

Ayvalık Yunan Adası Turu

Ayvalık’tan Midilli ve çevresindeki Yunan adalarına günübirlik tekne turu yapabilirsiniz.

Yunan Adaları Tekne Turu Fiyatları

Yunan adalarına tekne turu fiyatları turun özelliklerine, hangi tarz tekneler ile yapıldıklarına göre, süresine ve turda kaç kişi olduğuna göre değişir. Büyük cruise gemileri ile kabin kiralayarak yapabileceğiniz bu turları daha küçük teknelerde kabin kiralayarak da yapabilirsiniz.

Ayrıca özel tekne kiralayacak yapacağınız turlardaki fiyatlar sezona, teknenin özelliklerine ve kapsamına göre değişebilir. Yunan adaları tekne kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Yunan Adaları mavi yolculuk deneyimini hayatınıza katın!

Turkuazın her tonunu, yeşilin en güzel renklerini, beyaz evlerin mavi kiliselerle buluşmasını görmelisiniz. Yunanistan Adaları dünyanın en popüler mavi tur destinasyonları listesinde birinci sırada gelir. En popüler plajlarından en gizli koylarına kadar her köşesini keşfedebilmeniz, harika bir deneyim ile unutulmaz bir yaz için bizi aramanız yeterli. Bize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yunan Adaları Mavi Tur

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...