• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Mavi yolculuk süresince en çok merak edilen konu, teknede yaşam konusudur. Yeme içmeden eğlenceye, yüzmeden nasıl vakit geçirileceğine kadar tur boyunca hayatın nasıl olduğu merak edilir. Özel yat kiralama mavi tur yolculuklarının en konforlu ve eğlenceli yoludur demiştik. Kabin kiralama yerine kendinize özel tekne kiralamayı tercih ettiğinizde turun tüm detayları sizin için özel olarak planlanır. Mavi tur planını, kendiniz her detayını düşünerek yapabileceğiniz gibi sizin için tekne kiralama şirketi ekiplerinin de yapmasını isteyebilirsiniz. Modern zaman insanlarından şehir hayatınının sıkıcı rutininden kaçıp kendine özel bir dünya kurmak isteyenler de teknede yaşamaya başlamıştır. Bu teknede yaşam formu daimi olarak planlanır, biz burada mavi tur boyunca teknede yaşam konusunda merak edilen konulara değineceğiz.

Mavi yolculuk teknede yaşam nasıldır?

Mavi tur boyunca gün içerisinde kaç saat seyir halinde olunacağı önceden belirlenir. Yat kiralama şirketlerinin belirlediği saatler vardır ancak isterseniz sizin özel istekleriniz doğrultusunda bu süreler azalabilir ya da uzayabilir. Mavi yolculuk guletleri yelkenli ve motorlu teknelerdir. Bu teknelerle yol alınırken genelde motor kullanılır. Rüzgarın yeteri kadar güçlü olması durumunda ise yelkenler de devreye alınır. Sadece yelken ile seyir halinde olmak ayrı bir keyiftir. O sakin sakin süzülen yat, rüzgarın ve denizin keyfini çıkarmak için daha konforlu bir hale gelir. Gidilecek mesafeye göre teknenin hızı ayarlanır. Bazen daha hızlı bazen ise daha yavaş hareket edilir. Özel yatla mavi turlarda hız, teknede misafirlerin konforunu bozmamak üzere ayarlanır. Deniz tutması yaşanmaması için seyir halindeyken misafirlerin mümkün olduğunca kamaralarında kalmaması, dışarıya güverteye çıkması önerilier. Açık havada deniz tutması çok az iken, kamarada kapalı yerde kalındığında deniz tutması çok daha fazla görülür.

Mavi yolculuk tatilin en güzel formudur. Turun başından sonuna kadar teknede yaşamak daha önce hiç deneyimlemediyseniz harika ve yeni bir deneyim olacaktır. Gulet yat tipi tekneler geniş kullanım alanları ile kendinizi yüzen bir otelde kalıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Denizde olduğunuz sürece dilediğiniz koya yaklaşabilir, belirlediğiniz koylarda akşam yemekleri ya da öğle yemekleri yiyebilirsiniz. Tüm gün teknede ne yapacağız, sıkılır mıyız, nasıl zaman geçireceğiz diye düşünüyorsanız hiç merak etmeyin! Tekne içinde ve dışında bir sürü etkinlik yapabilirsiniz.

Mav turda teknede yapılabilecek etkinikler

Mavi tur tekne kiralamalarında kullanılan guletlerde balık tutabilmeniz için olta takımı bulunur. Günlük olarak balık tutup teknede pişirip taze taze yemek, mavi turun olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Bu yüzden tüm kiralık yatlarda olta ve çeşitli balık avlama ekipmanları vardır. Turunuz boyunca günün belirli bir kısmını balık tutarak geçirebilirsiniz. Balık tutmak, özellikle çocuklu ailelerin hep beraber yapabildiği en keyifli etkinliklerden biridir.

Mavi yolculukta teknede yapılabilecek etkinliklerden bir diğeri şnorkellingtir. Eşsiz denizaltı güzelliklerini incelemek için bundan daha iyi bir fırsat düşünülemez. Günün belirli saatlerinde belirli koyları şnorkel ile yüzerek geçmeli, sevdikleriniz ile bu muhteşem manzaralara tanıklık etmelisiniz. Ülkemizin Ege ve Akdeniz kıyıları su altı zenginlikleri ile oldukça ilgi görür. Özellikle Kekova gibi bölgeler su altı tarihi yapılar, karetta karetta kaplumbağalar ve daha nice denizaltı zenginleri ile mavi tur tutkunlarını bekliyor. Şnorkel ekipmanlarını kiraladığınız teknenizde bulabileceğiniz gibi isterseniz kendiniz de getirebilirsiniz.

Yelkenli mavi tur, öncesinde yelken tecrübesi olanlar için harika bir yelken etkinliği haline gelebilir. Rüzgarın ve denizin izin verdiği zamanlarda yelkenleri açabilir, teknede bulunan ekip ve ekipmana göre çeşitli bölgelere yelken yapabilirsiniz.

Mavi tur teknelerinde çoğunlukla çeşitli su sporu malzemeleri de vardır. Rüzgar sörfü, kano ve benzeri malzemeleri kullanarak gün içerisinde bir çok su sporunu yapabilir, günlük egzersizinizi de bu şekilde tamamlamış olabilirsiniz. Unutmayın, mavi yolculuk tekne etkinlikleri siz ne kadar artırmak isterseniz o kadar artırılabilir. Koylara demirleyebilir bu koylardaki bakir ormanlarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Antik kentleri dolaşabilir, kıyılardaki sakin plajlara çıkabilirsiniz. İsterseniz bütün günü bu plajlarda geçirebilir sonrasında gün batımında plajdan ayrılabilir. Issız adalarda keşifler yapabilir koylarda jetski gibi farklı su sporlarını yapabilirsiniz. Mavi tur kiralık tekne modelleri ve teknelerin özellikleri hakkında daha fazla bilgi için tekne modellerine bakabilirsiniz.Bunlarda İlginizi Çekebilir TÜMÜNÜ LİSTELE

2250
SAGAPO GULET
€2500
WICKED FELINA GULET
350
JOKERR YATI
1500
DURCAN BEY
€7150
MARE NOSTRUM GULET
1000
DEAR LILA GULET
5000
TİGER GULET
4500
HİC SALTA GULETİ
€1500
RAINBOW GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...