• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Standart guletler, kıyıya yakın mavi yolculuk turlarında en çok tercih edilen, el yapımı ahşap tekne modelleri guletlerdir. Bu tekneler, kiralık lüks yat kiralama kategorisinde en çok fazla tercih edilen, hemen hemen herkesin bildiği direkli, yelkenli geniş teknelerdir. Yüksek kaliteki tik ağacı gibi malzemelerden üretilen bu teknelerin büyük bir kısmı yerli ürünlerdir. Her parçasına kadar işinde uzman ustalar tarafından Türkiye’de yapılırlar. Hem kara manzaraları hem deniz manzaraları açısından seyir keyfi sunan bu gulet yatlar, uzun süreli deniz yolculuğu açısından çok kullanışlıdır. Mükemmel bir deniz tatili için standart gulet kiralama seçenekleri oldukça fazladır.

Gulet yat nedir?

Mavi yolculuk teknesi olarak bilinen, lüks ahşap teknelere gulet ya da gulet yat denir. Bu ahşap yatlar, tekne boyutu, kabin sayısı, donanım özellikleri, aksesuarları ve klimalı olup olmaması gibi özelliklerine göre bir kaç kategoriye ayrılır. Kıç tarafı oldukça geniştir, hem önden hem kıçtan karaya bağlanabilir. İstediğiniz yerde demir atıp, istediğiniz kadar durabilirsiniz. Kabinleri genelde iki kişiliktir. Kabinleri ve oturma alanları çok lüks bir şekilde dekore edilmiş modelleri de vardır. Boyutuna göre kabin sayısı değişir. Her kabinin kendine ait tuvalet ve duşu vardır. Açık ve kapalı alanlarında oturmak için mobilyalar, masalar bulunur. Ayrıca geniş açık alanlarında güneşlenmek için yerler vardır.

Standart gulet nedir?

Standart gulet kiralama seçeneğinde bulunan bu teknelerin uzunluğu yirmi metre kadardır. Kabinleri ve duşları çok geniş olmasa da yeterli büyüklüktedir.  Ahşap olduğu için ağırdır, fiber tekneler kadar hızlı hareket etmez. Ancak bu şekilde olduğu için de dalgalardan ve deniz yüzeyinde değişimlerden direk olarak etkilenmez. Sarsıntı az olduğu için denizde bulunulan süre boyunca daha konforlu zaman geçirme imkanı sunar. Mavi yolculuk guletleri denince akla ilk gelen standart guletler, lüks yat kategorisinde olmasına rağmen diğer teknelere göre daha ekonomik standartlarda kiralanabilir. Lüks detaylar dışında yol boyunca ihtiyacınız olabilecek her şey teknede bulunnmaktadır. Bu gulet tekneleri diğer lüks modellerden ayıran tek özelliği, gösterişli ve şık dekoratif aksesuarlarının olmamasıdır. Aynı zamanda lüks ve delüks gulet teknelere göre daha küçüktür.

Ekonomik gulet kiralama nasıl yapılır?

Standart gulet yatlar, en çok ekonomik mavi yolculuk yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Kişi sayısına bağlı olarak gruplar tarafından ya da kişiye özel olarak kiralanabilir. Bu tekneler,  lüks yat kiralama seçenekleri içerisindeki en uygun olan modellerdir. Ayrıca, standart guletlerde bir ya da birden fazla kabin kiralayarak da tura katılma imkanı vardır. Tüm gulet modelleri ile kiralama koşulları hakkında gulet kiralama kısmından bilgi alabilirsiniz. 

Standart (Ekonomik) Gulet Kiralama

€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 800 Euro
ASLI NİL GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...