• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Gezi tekneleri iki tipte üretilmektedir. Ahşap malzemeden, daha yavaş seyir izlemek için yapılanlar ahşap gulet tekneler iken, daha kısa zamanda hızlı yol almak için kullanılan tekneler motoryat teknelerdir. Lüks motor yatlar, fiberglas veya çelik malzeme kullanılarak yapılır. Kısa süre içerisinde yüksek hıza ulaşabilen bu tekneler, iki veya daha fazla makine yani motora sahip olabilir. Bazı ahşap teknelerde de bu motoryat teknelerinde olduğu gibi güçlü motorlar bulunabilir.

Motoryat nedir?

Bir dizel veya benzinli motor ile çalışan, çeşitli boyutlarda üretilebilen hızlı gezi teknelerine motoryat veya motor yat teknesi ismi verilir. Motoryatlar, gulet gibi gezi teknelerine göre daha hızlı ve daha küçüktürler. Gulet tekneler uzun süreli mavi yolculuk için tercih edilirken motor yatlar daha çok ulaşım amaçlı kullanılır. Fiber oldukları için hafiftir, kolay hızlanır ve kolay manevra yapabilirler. Ahşap tekneler daha ağırdır, daha yavaş bir seyir izler. Bir veya iki motoru olabilir, teknenin hızı da bu motorlara bağlı olarak değişir. Benzin ya da dizel olması da buna bağlıdır.

Lüks motoryat modellerinde, geniş oturma alanları, güneşlenme alanı, kabinler ile wc duştan oluşur. Tekne içerisindeki kamara sayısı teknenin büyüklüğüne göre değişir. Lüks motoryat kiralamarında genelde büyük konforlu tekneler tercih edilir. Küçük motor yat tekneleri daha çok hız yapmak için kullanılan az kişilik teknelerdir. Bunlar geniş mesafelerin çok kısa bir süre içerisinde alınması için kullanılır.

Lüks yat kiralama ve motoryatlar

Lüks yat kiralama deyince akla ilk gelen yat modelleri ahşap yatlar, guletlerdir. Yelkenli olması sebebiyle daha klasik bir görünümü olan bu lüks tekneleri hızlı bir ulaşım için kullanamazsınız. Birbirinden uzak mesafelerde bulunan bir yerlere gitmek ya da daha kısa sürede geniş bir alanı kapsayan mavi tur yapmak isterseniz lüks motor yatları tercih etmeniz gerekir. Üst kısmında bulunan güneşlenme alanları, tekne içi kabinleri ve tekne önü ile arkasındaki oturma alanları ile birlikte oldukça konforlu bir seyehat yapabilirsiniz.

Motoryat kiralama fethiye limanından yapılabilir mi?

Çeşitli teknik özelliklere sahip birbirinden farklı tüm motoryat modellerini fethiye dahil bir çok limandan yapabilirsiniz. Bu motorlu tekneleri lisansınız varsa kendiniz de kullanabilirsiniz. Ancak çoğunlukla müreattabatın da tekne ile birlikte tercih edilmesi tavsiye edilir. Fethiye dışında motoryat kiralama marmaris limanı ile bölge limanlarından da yapılabilir.

Kiralık Motoryatlar ve Mega yatlar

Haftalık kiralık yat alternatifleri içerisinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de lüks ve ultralüks motor yatlardır. Bu motorlu tekneler büyüklüklerine göre mega yatlar olarak da adlandırılırlar. Genelde bir haftadan daha az bir süre için kiralanmayan bu tekneleri, kalabalık gruplar daha çok kullanır. Uzak bir yerden gelmek isterseniz, kiralama bölgesine uçakla gelerek çok daha hızlı ve pratik bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Ege ve Akdeniz sahillerinde özellikle yabancılar tarafından kiralık motoryatlar tercih edilir. Yunan adaları gibi biraz uzak mesafeli mavi yolculuklarda tüm konforu sunan bu tekneler kullanılır. Ada turları için kiralık motoryat çeşme limanında da bulunabilir.

Mega yatlar, aşırı lüks mavi tur yolcuklarında tercih edilen yat modelleri olup Yunan adası turları ile açık deniz seyehatlarinde tercih edilir. Bu tekneler 50-60 metre uzunluğa sahiptir. Daha büyük veya daha küçük olan fiber tekneler de vardır.  Lüks motoryat kiralama konusunda daha detaylı bilgi için Yunan adaları motor yat kiralama kısmına göz atabilirsiniz. 

Motoryat Kiralama

€ 6.785
DARWIN YAT
€ 1750
DADDYS TOY
€ 1500
DURCAN BEY
€ 375
DEEP BLUE YAT
€ 900
Cranchi MED 50 HT – 1 YATI
€ 350
JOKERR YATI
€ 500
TANEM YATI
€ 6000
SMYRNA MOTOR YAT
€ 550
WHITE ANGEL YAT
€ 1600
SER 1 MOTOR YATI
€ 500
LAGOON MOTOR YAT
€ 2750
FALCON 80-3 MOTOR YAT

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...