• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Klasik tatil anlayışının dışında macera, keşif ve sakinlik dolu bir tatil geçirmek isteyenler için son zamanların parlayan yıldızı, mavi tur. Bu turlar, dünyanın en bakir koyları ile çevrili ülkemizi, hem yerli hem yabancı turistler için ilgi odağı haline getirmeye devam ediyor. Peki, en güzel ve özel tatil seçenekleri arasında yer alan bu mavi yolculuk nedir, mavi yolculuk özellikleri nelerdir? 

 

Kişi ve kişilere özel olduğu gibi gruplara özel olarak da mavi tur planlanır. Genel olarak bir kaç kişilik gruplar özel tekne kiralayarak mavi tur organizasyonu yapmayı tercih ederler. Bu tarz bir organizasyonda bütçe daha uygun hale gelir. Zamanı, rotası, bütçesi, tekne modeli ve tüm detaylar size bağlıdır. İstediğiniz iskeleden başlayabileceğiniz mavi turu yine istediğiniz iskelede sonlandırabilirsiniz. Mavi turun başladığı iskele yerine farklı bir iskelede sonlanması, teknenin oraya bırakılması bütçede değişikliklere sebep olabilir.

Mavi Tur Özellikleri Nelerdir?

  • Mavi turun özellikleri arasında ilk sırada kişiye veya kişilere özgü tasarlanıyor olması gelir. Mürattabat ile yapılan bu turlarda en üst düzey hizmet sunulur. Bu turlar, hiç bir deniz ve denizcilik bilgisi olmadan herkese denizde seyehat imkanı tanır.  
  • 5 yıldızlı otellerden daha lüks bir konfor sunan yüzel otel görünümündeki ultra lüks guletler ile özgürlüğün ve rahatlığın tadı çıkarılabilir.
  • Kara yolu ile ulaşımı olmadığı için çok az kişi tarafından görülmüş ya da hala keşfedilmemiş koylar, plajlar, ormanlar ya da antik kentler keşfetme imkanı sunar.
  • Mavi tur için gulet kiralama imkanları doğrultusunda en uzak yerlere bile rotalar oluşturulabilir. karayolu ile saatler süren bir mesafe çok kısa sürede hızlıca gidilebilir.
  • Tamamen huzur dolu, eğlence dolu, tertemiz bir havada her şeyden uzak dinlenme ve yenilenme imkanı ancak mavi tur yolculukları ile gerçekleşebilir.

Mavi tur çeşitleri nelerdir?

Mavi tur yat kiralama ve kabin kiralama olmak üzere iki şekilde yapılır. Yat kiralama ile mavi yolculuk imkanarı, kabin kiralama ile mavi tur alternatiflerini geride bırakmaya başlamıştır. Tur organizasyon şirketlerinin büyük teknelerde kalan boşlukları doldurmak için ön plana çıkardığı kabin kiralama sistemi zaman içerisinde daha az ilgi görür oldu. Bu azalmanın en önemli sebebi de kiralık tekne sayısı ve imkanlarının artmasıdır. Tekne sayısının artması, tekne kiralamalarının kolaylaşması, kabin kiralama yerine grup olarak yat kiralamayı daha kolay hale getirmiştir. Ayrıca kabin kiralayarak yapılan mavi turlar kişiye özel olmadığı için önceden belirlenmiş tur programına uyulması gerekmektedir. Bu tarz programlar kısıtlı imkanları sebebiyle daha az tercih edilir. Kabin kiralama ile yapılan mavi turlar daha büyük gemilerde geniş çaplı turlar için daha uygundur.

Mavi tur tekne modelleri

Özel yat kiralama denince akla gelen ilk tur mavi turdur. Mavi turlarda tercih edilen kiralık yat modelleri fiber yatlar ile ahşap gulet yat modelleridir. Ahşap tekneler kendi içerisinde üç gruba ayrılır, aynakıç, gulet ve tırhadil olarak. Günümüz yat kiralama şirketleri portfoyunda bulunan, müşteriler tarafından da en çok tercih edilen tekneler gulet ve aynakıç dediğimiz modellerdir. Tırhadil tekne modelleri zamanla kullanımı azalan, tekne kiralama organizasyonlarının neredeyse tercih etmediği bir model haline gelmiştir.

Boyutları, teknik ve donanım özellikleri değişen gulet tekneler ve kiralama koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için gulet kiralama kısmına bakabilirsiniz.Link! Guletler, tasarım özelliklerine göre çeşitli kategorilere ayrılır. Herkesin bütçesine ve zevkine uygun kiralık lüks yat bulmak mümkündür. Farklı alternatifleri ile mavi tur tekne kiralama fiyatları, koşulları  hakkında bilgi detaylı bilgi almak için  yat kiralama fiyatları tıklayınız.

Mavi tur limanları

Mavi yolculuk için kullanılan bir çok liman vardır. Bu limanların başında da Fethiye, Marmaris, Göcek gelir. Mavi tura başlamak için tercih edilen limanlar genelde hava yolu ile kolayca ulaşım sağlanabilecek limanlardır. Bodrum ve çevresi için Bodrum- Milas havalimanı, Marmaris ile Fethiye bölgesi için Muğla- Dalaman havalimanı kullanılabilirken Antalya bölgesi için de Antalya havalimanı kullanılabilir. Antalya havalimanı uluslararası uçuşların yapıldığı bir ulaşım bölgesidir. Yakın zamanda bazı yabancı uçak şirketleri Muğla- Dalaman havalimanına da Avrupa’dan direk uçuş seferleri başlatmıştır. Bu seferlerin başlaması ile Dalaman bölgesi, mavi tur limanları açısından daha popüler bir hale gelecektir.

Mavi tur rotaları

Mavi tura başladığınız noktaya ve sürenize göre belirleyebileceğiniz mavi tur rotaları oldukça geniştir. Süresine, sizin görmek istediğiniz noktalara, denizden ne kadar uzakta olmak istediğinize, sürenize ve bütçenize göre değişebilek bu tur rotaları için lütfen mavi yolculuk rotaları tıklayınız.

Mavi tur koyları

Mavi tur koyları, turun başlangıç noktasına göre değişebilmektedir. Özel tekne kiralama yöntemi ile yapılan turlarda, durulacak koylar, konaklanacak limanlar ve tüm detaylar size bağlıdır. Ancak kabin kiralama ile yapacağınız bir turda bu tarz planlamalar daha önceden yapılmış olacaği için sonradan değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Özel tekneniz ile çıktığınız turda Bodrum ve çevresinde Gökova körfezinden Marmaris açıklarına kadar bir çok koyu görme imkanınız olacaktır. Bodrum çıkışlı mavi turlarda isterseniz Yunan adalarına ve koylarına da direk geçiş yapabilirsiniz. Bu turlarda rota boyunca görebileceğiniz koylar, adalar ve diğer tüm detaylar için mavi yolculuk rotaları kısmına göz atabilirsiniz.

Mavi Yolculuğun Özellikleri

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...