• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Türkiye gibi muhteşem sahil kıyıları, koyları ve adaları bulunan bir ülkede yapılabilecek en güzel tatil şeklidir, mavi tur. Son zamanların en popüler tatil programlarından biri olan mavi yolculuk nedir, nasıl yapılır, rotası ve süresi nedir?

Mavi tur nedir?

Birbirinden farklı rotalar doğrultusunda yapılan uzun deniz gezilerine mavi tur ya da mavi yolculuk denir. Bu yolculuklar, bir noktadan başka bir noktaya ulaşmak için değil, sadece gezi ve keşif amaçlı yapılır. Yelkenli tekneler, büyük katamaranlar, gulet yatlar ve motor yat modelleri ile bu turlar yapılabilir. Şehrin kalabalığından uzak, doğa ile başbaşa, en sakin ve en huzur dolu tatil nasıl olur diye düşünüyorsanız, cevabı kesinlikle mavi yolculuktur. Bu yolculuğu isterseniz iki kişilik romantik bir tatil şeklinde yapabilir, isterseniz de sevdikleriniz ile birlikte bir grup yolculuğu olarak planlayabilirsiniz. Bu turlar genelde haftalık tekne kiralama veya kabin kiralama olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır.

Mavi tur tekne kiralama nasıl yapılır?

Yazın dilediğiniz döneminde hazır bir mavi tura katılabileceğiniz gibi özel yat kiralayarak kendi tur planınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Kişiye özel turlarda mavi tur tekneleri olarak popüler bir hale gelen guletler, ahşap motorlu ve yelkenli lüks tekneler kullanılır. Daha büyük kapsamlı turlarda büyük gemiler tercih edilir. Kişiye özel turlarda hemen hemen her bütçeye uygun tekne kiralama seçnekleri sunulmaktadır. Bu kiralamarın da günlük, haftalık ve aylık olmak üzere çeşitli programları yer alır.

Haftalık yat kiralama alternatifleri nelerdir?

Mavi tur planı dahilinde yat kiralamalarında minimum süre genelde bir haftadır. Bir hafta üzerine de istediğiniz şekilde planalama yapabilirsiniz. Kiralayacağınız tekneye aynı zamanda tekneyi nereden kiraladığınıza göre de bu süre değişebilir. Haftalık yat kiralama koşulları ve fiyatları hakkında tüm bilgileri yat kiralama fiyatları bölümünden bulabilirsiniz. 

Ucuz tekne kiralama alternatifleri nelerdir?

Mavi turlar, kişiye özel yapılabildiği gibi gruplara özel olarak da yapılabilir. Kişi sayısı arttığında da tur kapsamındaki tüm harcamalar azalır. Ucuz tekne kiralama seçeneği daha çok standart sınıf teknelerde geçerlidir. Tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kullanışlı ve ekonomik tekneler, kiralama koşulları ve fiyat seçenekleri için yat kiralama fiyatları bölümüne göz atabilirsiniz.

Mavi tur kabin kiralama nedir, mavi tur kabin kiralama nasıl yapılır?

Farklı rotalara sahip mavi turlara tekne kiralayarak katılabileceğiniz gibi aynı zamanda daha ekonomik bir model isterseniz, kabin kiralayarak da katılabilirsiniz. Mavi tur kabin kiralama son zamanlarda farklı destinasyonlara ekonomik tatil planları yapanlar için oldukça popüler hale gelmiştir. Bir teknede bir kabin kiralayabileceğiniz gibi birden fazla kabin de kiralayabilirsiniz. Kabinlerin büyüklükleri ve tüm donanım özellikleri, tura ve teknelerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Mavi tur kabin kiralama seçenekleri büyük tur teknelerinde fazladır, bu büyük tekneler ile  daha çok Yunan adaları turları yapılır.

Mavi tur Marmaris rotaları

Genel olarak mavi tur Marmaris bölgesinden başlayan, Antalya bölgesinde sona eren bir deniz yolculuğudur. Bu yolculuk süresince çeşit çeşit koyları, minik adaları ve kimsenin bilmediği köşeleri keşfedebilirsiniz. Mavi yolculuk rotaları, süresi ve başlangıç noktaları sizin tercihinize göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda çok daha detaylı bilgileri, süreleri tüm rotaları mavi tur rotaları kısmında bulabilirsiniz.

Mavi tur ile Yunan adaları gezisi

Mavi tur denince akla ilk gelen Bodrum, Marmaris ve Göcek gibi harika yerlerden başlayan ve ülkemizin kıyılarını gezen turlar oluyor. Ancak şimdilerde mavi yolculuk kapsamı biraz daha genişledi veYunan kıyıları ile Yunan adaları da bu tur kapsamında yerini aldı. Mavi tur yunan adaları programları, kuzey ve güney, yakın ve uzak adalar olmak üzere bir kaç farklı rotadan oluşmaktadır. Tur destinasyonları, vize işlemleri ve bu turlar için özel yat kiralama hakkında daha detaylı bilgiyi Yunan adaları yat kiralama ve Yunan adaları turları kısımlarında bulabilirsiniz.  

Birbirinden şık ve konforlu mavi tur tekne modellerimizi aşağıda görebilirsiniz.

MAVİ TUR (MAVİ YOLCULUK)

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...