• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Marmaris Mavi Yolculuk Rehberi

Mayıs ayı itibari ile yavaş yavaş başlayan yaz neredeyse Ekim ortası ve sonlarına kadar bizi denizlere çağırır. Uzun, yorucu bir çalışma yılı sonunda dinlenmek, enerji depolamak, tüm olumsuz düşünceleleri atmak için ihtiyacımız olan tek şey doğadır. Doğanın kalbinde hem deniz hem yeşil görmek, sadece kendiniz ile baş başa olmak istiyorsanız mavi yolculuk sizin için en ideal tatil seçeneğidir. Bu eşsiz tecrübeyi yaşamak için Marmaris en güzel mavi tur destinasyonlarından sadece biri.

Marmaris Nerededir?

Muğla iline bağlı 13 ilçeden biri olan Marmaris Dalaman Havalanına bir saatlik mesafededir. İzmir’den kara yolu ile oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilen bu ilçe Datça gibi, Akyaka gibi Bodrum gibi turizm merkezlerine de oldukça yakındır.

Datça yarımadasına yakınlığı ile dikkat çeken Marmaris, deniz yolu ile de oldukça kolay bir ulaşım noktasındadır. Mavi tur teknelerininin sık sık uğradığı ilçe Yunan adalarına da oldukça yakındır.

Marmaris’te görülebilecek yerler ve yapılabilecek aktiviteler

Daha önce gitmiş olanlar bilir Marmaris doğanın mucizevi alanlarından bir tanesidir. Şehir merkezinden başlayıp kilometrelerce uzanan plajları ile bu tarz yerler bulmak kolay değildir. İçmeler bölgesi ayrı güzellikte merkezi ayrı güzellikte, karşı koyları ve adaları bambaşka güzellikte olan Marmaris yeşil ile mavinin eşsiz buluşmasıdır. Tarihi oldukça eski zamanlara kadar giden bölgede antik kent kalıntıları, Bizans döneminden kalmış eserler ve Osmanlı zamanından kalma bir kale görülebilir. Gün batımı manzarası muhteşem olan ilçede oldukça geniş bir marina yer almaktadır.

Marmaris’te görülecek yerlerin başında; Marmaris Kalesi, Taşhan ve Kemerli Köprü, Physkos, Loryma (Bozukkale), Amos, Cedrae, Hydas, Erine, Castabus (Pazarlık), Saranda (Söğüt), Bybassios, Euthenna (Altınsivrisi), Sarıana Türbesi, İbrahim Ağa Cami, Cennet Adası, Fosforlu Mağara, İçmeler, Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Günnücek, Yalancı Boğaz, Turgut (Şelale), Bozburun, Marmaris Müzesi gelir.  Tarihi Karya yolunun burdan geçiyor olması bölgeye doğal güzellikleri yanında tarihi özellik de katar. Marmaris bölgesinde yer alan sayısız antik kent ziyaret edilmeyi beklemektedir.

Aktiviteler 

Marmariste ne yapılır sorusunun ilk cevabı tekne turudur. Marmaris yakın ve uzak adaları, koyları ile muazzam bir mavi tur destinasyonudur. Mavi tur kapsamında Yunan adaları görülmek isteniyorsa bu nokta oldukça iyi bir konumdadır. Ayrıca Marmaris;  Bodrum’a yakındır, Selimiye ve Bozburun’a da son derece yakındır. Dünyanın cennet köşelerini görmenin en güzel yolu da mavi turlardır.

Marmaris’te tekne turu yanında at gezisi, jeep safari, trekking, hiking, yamaç paraşütü, köy gezileri yapabilirsiniz. Datça ve Dalyan’a geçebilir, bu çevredeki antik kentleri görebilirsiniz.

Neden Marmaris’te tekne turu yapmalıyız?

Mavi turlar bize bölgenin güzelliklerini çok farklı açılardan görme imkanı sunar. Ayrıca hepimiz biliyoruz ki dünyanın en güzel koyları, en bakir plajları sadece tekne ile ulaşılabilen kara yolu olmayan yerlerdedir. Marmaris, bu açıdan sadece tekne ile ulaşılabilen sonsuz güzelliğe ev sahipliği yapar. Bu eşsiz güzelliklteki koylarda demirleyebilir, Yunan adaları manzarası eşliğinde gün batımını izleyebilirsiniz. Dilediğiniz noktalarda kıyıya yanaşıp su sporları, eğlenceli aktiviteler yapabilir ve plaj partilerine katılabilirsiniz.

Örnek Marmaris Mavi Tur Rotaları

Marmaris limanı çıkışlı bir çok farklı yönde mavi tur rotası imkanı vardır. Bu mavi tur destinasyonlarından en çok tercih edilenleri aşağıda detayları ile görebilirsiniz.

Balayı İçin Mavi tur Rotaları

Gün doğumu ve gün batımını doğanın ortasından izleyebileceğiniz, eşinizle baş başa olacağınız, tamamen stresten uzak, huzur verici bir balayı. Maviliğin ortasında en leziz içecekleri yudumlarken yeni başlangıçları, geleceği hayal etme. Hemen hemen herkesin keyifli bir balayından beklediği bu değil midir? Evlendikten sonra düğün sürecinin yorgunluğunu atmak için bize ulaşmanız yeterli. Sizler için dünyanın en güzel balayı planını hazırlayacağımıza emin olabilirsiniz.

Selimiye’nin sakin ve pırıl pırıl sularından gün batımlarını izleyerek uzaklaşabilir Kos adasının sahillerinde demirleyebilir, eğlenmek isterseniz diğer adalardaki partilere katılabilir. Her şey elinizin altında, siz yeter ki isteyin.

Marmaris- Göcek- Fethiye mavi tur rotası

Bu tur rotasında Marmaris’i başlangıç ya da bitiş noktası olarak belirleyebilirsiniz. Misafirlerimizin en sevdiği rotalardan biri olan bu turda program genel olarak şu şekildedir;

  1. Marmaris’ten başlayan mavi turumuzda sırası ile İçmeler, Turunç, Amos ve Kumlubük koyları ziyaret edilir.
  2. Ardından Ekincik, Gökbel ve Sarıgerme’ye uğranır. Diğer duraklar ise; Tersane adası, Manastır ve Güngörmez’dir. Bu noktalardan sonra Göcek’ e dönülebilir ya da Fethiye limanına hareket edilebilir.

Marmaris -Datça mavi tur rotası

Marmaris limanından başlayan turda sırası ile görülecek koylar şunlardır;

  • İçmeler, Turunç, Amos, Osmaniye, Kadırga, Çiftlik, Kumluburun, Arap adası, Serçe Limanı, Bozukkale’den Bozburun.
  • Devamında Selimiye ve Turgutköy koyları ziyaret edilir. Böylece tüm Marmaris yarımadası çevresi görülmüş olur. Çiftlik ve Aktur koyları ziyareti ile tur Datça’da sona erer. Yukarıdaki haritada tüm tur rotasını detaylıca görebilirsiniz.

Marmaris- Hisarönü mavi tur rotası

Marmaris limanından başlayan bu tur rotasında tüm Bozburun, Datça yarımadası çevresi koyları ziyaret edilir. Hareketli gece hayatı ile ünlü Hisarönü’nün de yer aldığı rota Datça’da sona erer. Dönüş Datça’dan  yapılır.

Marmaris Mavi Yolculuk

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...