• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Kuzey Yunan Adaları Turları

Yunan adaları yat turu seçenekleri içerisinde yer alan Kuzey Yunan Adaları tur rotasında Kos adasının üst kısmında yani kuzeyinde kalan adalar yer alır. Patmos, Kalimnos gibi popüler adaların yer aldığı turlar genelde Bodrum çıkışlı olarak yapılmaktadır. Bodrum ya da Turgutreis marina başlangıçlı Kuzey Yunan adaları mavi tur rotasında bulunan adalar şunlardır;

  • Kos Adası,
  • Kalimnos Adası,
  • Leros Adası,
  • Patmos Adası,
  • Fourni Adası,
  • Lipso Adası.

Yunan Adaları Mavi Tur Rotası

Bodrum mavi tur rotası kapsamında Yunan adaları yat turları, Bodrum Marina ya da Turgutreis marinadan başlamaktadır. Bodrum Limanından tura başlandıysa Turgutreis Akvaryum koyunda mola verilerek tura başlanabilir. Sonrasında ise ilk durak Kalimnos adasıdır. Kalimnos adasından sonrası ikinci durak Lipso adasıdır. Lipso adasından sonraki durak Fourni adası ve ardından Patmos adasıdır. Leros adası ve en son olarak Kos adası ile mavi tur sona erer. Kos adasından sonra tekrar tur başlangıç noktasına geri dönülür. Kuzey Yunan Adaları mavi tur rotasını yukarıdaki haritada detaylı olarak görebilirsiniz. 

Kuzey Yunan Adaları Hangileridir?

Bodrum başlangıçlı mavi turlarda Bodrum’un güneyinde kalan adalara Güney Yunan adaları, kuzeyinde kalan adalara ise Kuzey Yunan adaları ismi verilmektedir. Bu mavi tur rotalarında başlangıç ve bitiş noktaları misafirlerimizin isteklerine göre değiştirilebilir.

Kos Adası

Kos adası yat turu kapsamında uğranılan ilk ya da son ada olabilmektedir. Bodrum’un direk karşısında ve çok yakın olması sebebiyle Yunan adaları mavi tur rotalarının başlangıç noktası ya da bitiş noktasıdır. Kos adası, tarihin modern dünya ile buluştuğu Ege’nin mavi ve beyazını en güzel şekilde bir araya getiren adalardan bir tanesidir. Şık ve modern bir yapısı olmasına rağmen doğal güzellikleri aynı şekilde korunmuştur. Kos adasında bol bol alış veriş yapabilir, şık cafelerde ve restoranlarda gün batımını izleyebilirsiniz.

Kalimnos Adası

Kalimnos adası yat turu kapsamında uğranılan ilk noktadır. Bodrum limanı karşısında kalan ada 12 adalardan bir tanesidir. Zamanında 12 üyeli meclis ile yönetildiği için 12 adalar olarak anılan bu ada grubunda irili ufaklı 20 den fazla ada vardır. Diğer yunan adalarına göre çok daha sessiz ve sakin kalan bu adada sünger avlamak, tırmanışlar yapmak ve mavinin tonlarında yapılabilecek etkinliklerdir.

Leros Adası

Leros adası yat turu planı içerisinde çoğunlukla tur bitiminde sondan ikinci ada olarak konumlanır. Pandeli, Alinda gibi minik balıkçı köylerini hem karadan hem de denizden gezebileceğiniz adanın kum sahilleri harikadır. Çocuklu aileler için de elverişli yüzme alanları, sakin ve huzurlu otelleri, birbirinden güzel cafeleri ile gün batımının ayrı gün doğumunun ayrı güzelliğini bu adada mavi turunuz sırasında yaşayabilirsiniz.

Patmos Adası

Patmos adası yat turu kapsamında, Yunan adaları mavi tur rotalarının vazgeçilmez duraklarından bir tanesidir. Uzun plajların yanında oldukça kutsal kabul edilen kiliseleri ile Patmos adası Hıristiyanlar için oldukça önemli bir destinasyondur.

Fourni Adası

Fourni adası yat turu programları dışında çok bilinen ve ziyaret edilen bir ada değildir. Özel mavi tur rotaları içerisine alınan ada, diğer Yunan adalarına göre daha uzak kaldığı için mavi tur rotalarına alınmayabilir. Bizim düzenlediğimiz Kuzey yunan adaları mavi tur rotalarında bulunan ada, küçüklü büyüklü bir kaç adacıktan oluşur. Ada içerisinde çok fazla koy ve plaj vardır. Dilediğiniz koyda sakin ve sessiz bir şekilde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm destinasyonlarda mavi tur programları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kuzey Yunan Adaları Turları

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...