Şifrenizi Sıfırlayın

Arama Sonuçları
11 Eylül 2020

Kiralık Tekne Özellikleri Nelerdir?

Tekne tatilinizin iyi geçmesi için iyi bir tatil planı oluşturmak yeterli gelmeyecektir. Tatil planının yanında size ve ailenize uygun en doğru tekneyi seçebilmenizde önemlidir. “Yapacağınız tatilin kapsamı nedir, tekneden beklentiniz nedir ya da teknede olmazsa olmazınız nedir?” şeklinde uzayıp giden listedeki soruların yanıtlarını kesin bir şekilde vermelisiniz. Bu sayede seçeceğiniz teknede olması gereken özellikleri en doğru şekilde belirleyebilirsiniz. Aslında istek ve talepleriniz size büyük oranda rehberlik edecektir.

Kiralayacağınız teknenin özellikleri, sizin nasıl bir tatil yapacağınızın anahtarıdır. Konforlu, lüks ya da kaliteli bir Mavi Tur tatili için aradığınız tekneyi bulmanız önemlidir. Büyük, küçük, su sporları yapabileceğiniz ekipmanları barındıran, barındırmayan, kaptanlı ya da kaptansız tekneleri ihtiyacınız dahilinde tercih edebilmeniz mümkün. Yazımızın devamında teknelerin özelliklerini daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Kaptanlı Tekne mi? Kaptansız Tekne mi?

Yat kiralama şirketleri, kiralama konusunda müşterilerine kaptanlı ve kaptansız olmak üzere 2 farklı seçenek sunmaktadır. Her iki durumunda avantaj dezavantajları olduğunu bilmelisiniz. O sebeple durumları birbirleriyle kıyas edeceğiz.

Tekneyi kaptanlı tercih etmeniz halinde rotayı kendi isteğinizle oluşturmanız pek olası değildir. Fakat bölgeye hakim bir kaptana sahipseniz, kaptan sizi en popüler koylara götürebilir. Bu anlamda kesinlikle verimli bir tatil geçireceğinizi söylememizde fayda var. Amatör denizcilik ya da kaptanlık belgeniz varsa kaptanlı bir gemi kiralamanıza gerek yoktur. Özel Yat Kiralama yaparak Özgürce istediğiniz rotayı oluşturabilirsiniz. Ayrıca teknenin kaptanlı ya da kaptansız olması kiralama bedeli konusunda da büyük farklar yaratacaktır.

Tekne KiralamaTekne Kabinleri Özellikleri

Tekne tatili yapmak isteyenler için en önem arz bir diğer konu ise kabinlerin özellikleridir. Kiralık tekne bakarken kabinlerin sınıflandırılması ve özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu sayede sizin ve birlikte tatil yapacağınız kişilerin konaklamasını en rahat şekilde sağlayabilirsiniz. Tekne kabinlerini şöyle sınıflandırılır;

 • Master kabin: Yükseltilmiş köşeye sahip olan aynakıç tipi guletlerde yer alan suit odalara verilen isimdir. Teknenin ana kabini olarak bilinmektedir.
 • Double kabin: Adından anlaşılacağı üzere çift kişilik yataklara sahip kabinlerdir.
 • Twin kabin: Yine double kabinler gibi iki kişinin kalabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Fakat iki tane tek kişilik yatak bulunmaktadır.
 • Triple kabin: İçerisinde 3 tane tek kişilik yatak bulunduran kabinlere verilen isimdir.
 • VIP kabin: Genelde çift kişilik olur. İçerisinde özel olarak sağlanan imkanlar vardır. Diğer kabinlerden üstün niteliklere sahiptir.
 • Mürettebat kabini: Yolcuların rahatı ve mahremiyeti göz önünde bulundurulduğundan aşçı, kaptan ya da temizlik personeli gibi mürettebata mensup kişilerin kaldığı çalışan kabinleridir.

Yat kiralamada en çok tercih edilen lokasyonlar

Mavi tur için ülkemizde bir çok lokasyon bulunmaktadır fakat bunlardan en çok tercih edilen yerler arasında Fethiye, Marmaris, Göcek ve Bodrum bulunmaktadır, bu sayfalarımızdan bölge hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Teknede Bulunan Ekipmanlar

Teknede bulunan ekipmanlar tatil süresince yaşamınızı büyük oranda kolaylaştıracaktır. Salon, güverte, mutfak, banyo gibi alanlarda bulunan ekipmanların tam teşekküllü olması oldukça önemli bir konudur.

Klima: Teknede olmazsa olmaz diyebileceğiniz bir eşyadır. Her yanı klima ile donatılmış tekneleri tercih etmeniz sizin açınızda avantajlı olacaktır. Bazı tekne kiralama şirketleri klima kullanımını kiralama bedeli üzerinden kısıtlamaktadır. Kiralayacağınız teknede böyle bir durumun olup olmadığını iyice araştırın.

İnternet bağlantısı: Tatile geldim elimi eteğimi dünyadan çekmeliyim diye düşünmeyin. Su, yemek gibi temel bir ihtiyaç haline gelen internete ne zaman ihtiyacınız olacağını kestiremezsiniz. İnternet bağlantısı problemi olmayan bir yatı tercih etmek işlerinizi sağlama almak demektir.

Tam güvenlik ekipmanları: Tekne tatilinde ilk öncelik elbette ki güvenliktir. Her anlamda güvenlik ekipmanları ile donatılmış bir tekne hem sizi güvende hissetirecek hem de mağduriyet yaşamanızı engelleyecektir.

Tam donanım mutfak: Fırın, buzdolabı, kahve makine gibi aklınıza gelen her türlü muftak araç, gereçlerinin bir arada bulunduğu bir teknede eşsiz lezzetleri yakalayabilirsiniz.

TV, DVD ve Playstation: Doğaya yönelik bir kamp tatili yapmadığınıza göre, sinema geceleri düzenleyemeye devam edebilir ya da playstation ile arkadaşlarınızla kıran kırana mücadele edebilrisiniz. Bunu yaparken harika vakit geçirebilirsiniz.

Su sporları: Hemen hemen her kalitedeki gulet, tekne ve motoryatlarda su sporlarını yapabilecek ekipmanları bulabilmeniz muhtemeldir. Hele de servis botu olan bir tekne kiraladıysanız aksiyondan yerinizde duramayacaksınız. Ringo, kano, muz ya da wake board aklınıza gelebilecek tüm su sporları deneyimlemeli tatilinizi değerli kılmalısınız. Bunların yanında snorkel ve balık tutma malzemeleri ile de ilgili arkadaşlarınız iyi vakit geçirebilir.

Teknenizi Seçin
Mavi tur için tekne alternatiflerinden birini seçiniz.

 

Tekne Tatili için Yapılması Gerekenler?

Tekne Tatili için Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir? Normal tatil standartlarının dışına çıkarak tekne tatili yapmayı amaçlayan tatilseverlerin yapacağı ilk araştırma hiç kuşkusuz tatil hazırlığı ile ilgili olacaktır. Tekne tatili kulağa her ne kadar abartılı ve lüks gelse de sanıldığının aksine, iyi bir plan dahilinde bütçe dostu tatile dönüştürülebilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız tatil hazırlığı, süreç boyunca …

Tekne Nasıl Kiralanır? 

Tekne Nasıl Kiralanır? Tekne nasıl kiralanır konusu, ilk tekne tatili yapacaklar için araştırılacak konulardan biridir. Tekne kiralama sürecinde hiçbir adımın es geçilmemesi gerekir. Kiralama öncesi ve tatil esnasında uygulanan prosedürler yat kiralama firmaları tarafından yazılı kurallara dönüştürülüp, belli standartlara bağlanmıştır. Sitelerde yer alan kiralama sözleşmelerini okuyarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür. Araştırma ...

Fethiye Yat Kiralama Rehberi

Fethiye Yat Kiralama Rehberi Yaz döneminde tatil yapmak için en çok tercih edilen beldelerden biri haline gelen Fethiye’de, farklı bir tatil arayışına girenlerin ortak noktası yat kiralamaktan geçiyor. Günümüzde beş yıldızlı otel konforuna erişebilmiş birçok tekneyi Fethiye’de bulabilmeniz mümkün. Farklı özelliklere sahip motoryat, gulet ya da katamaranı bütçeniz dahilinde uygun ücret mukabilinde kiralayabilirsiniz. Fethiye ya …

Yat Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yat Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Yat kiralama için yapmanız gereken işlemleri öğrenmek adına ilk hamleniz hiç kuşkusuz ki bir yat kiralama danışmanı ile görüşme sağlamaktır. Hem kendiniz araştırarak hem de yat kiralama danışmanından direktifler alarak tatil planınıza ve grubunuza en uygun yatı kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Göcek’ten yat kiralama yapmak isteyenler ve ilk kez …

Marmaris Mavi Yolculuk Organizasyonları

Marmaris Mavi Yolculuk Organizasyonları Mavi yolculuk, deniz ve güneşle iç içe olduğunuz dinamik tatil anlayışını temsil eden bir konseptin bütünüdür. Kelimenin tam anlamıyla tatili tatil olarak yapabileceğiniz mavi yolculuklarda, bir yere bağımlı kalmazsınız her zaman keşif halinde hazır bir şekilde beklersiniz. Tatil algınızı ve dünyanızı büyük oranda revize edecek bu konsepti mutlaka deneyimlemelisiniz. Mavi yolculuk …

Uygun Fiyata Tekne Tatili Nasıl Yapılır?

Uygun Fiyata Tekne Kiralama! Uygun fiyata tekne tatili yapabilmek düşündüğünüz kadar zor değildir. Tekne tatili hayaliniz var ise aklınızdan bu düşünceleri çıkarmanızı tavsiye ederiz. Çünkü Fethiye tekne kiralama şirketi üzerinden yapacağınız uygun fiyatlı tatil deneyimini hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Mürettebatımız, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size gerekli hizmeti bir araya getirerek sunmaktadır. Buna ek olarak da sizlerin güvenlik önlemlerinizi …

Kategori: Teknekiralama
Paylaş

2 thoughts on “Kiralık Tekne Özellikleri Nelerdir?

 • Engin ALP
  on 12 Eylül 2020

  Yat kiralama yapmayı düşünüyorduk, şimdi bu sayfayı bulduk çok bilgilendirici bir makale olmuş, çok teşekkürler.

  Reply
  • on 12 Eylül 2020

   Tekne kiralama ve mavi tur ile ilgili her türlü bilgiyi sunmaktan mutluluk duyarız. Şimdiden iyi tatiller

   Reply

Yorum Yap

Your email address will not be published.