• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Göcek Mavi Yolculuk Rehberi 

Göcek mavi yolculuk ve deniz tutkunlarının vazgeçilmez adresidir. Issız koyların sakin sularında yol alırken yeşilin ve mavinin muhteşem uyumu göz alıcıdır. Pırıl pırıl denizin tertemiz koyların tadını çıkarmak için Göcek mavi tur destinasyonları içerisinde en popüler olanıdır.

Mavi yolculuk göcek ile birlikte anılmaya başlanan bir tatil anlayışı olarak yerini sağlamlaştırıyor. Göcek hem mavi tur için harika bir başlangıç noktası hem de en çeşitli kiralık lüks yat modellerinin bulunabileceği bir yer. Tüm bu sebeplerden dolayı Yunan adaları mavi tur planlayanlar da Türkiye kıyıları için mavi tur planlayanlar da bu noktayı başlangıç olarak belirliyor.

Göcek Nerededir?

Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Çok kısa bir süre öncesine kadar neredeyse kimsenin haberdar olmadığı kendi halinde bir kasaba iken bir anda yat turizminin gözdesi haline gelmiştir. Hatta öyle ki göcek marina, Türkiye’nin en büyük ve önemli marinalarından biri olarak yer almaktadır. Doğal bir liman özelliği olan, 4 mevsim yaşanabilir iklimi ile yerli yabancı bir çok deniz tutkununun yaşam alanı haline gelmiştir. 

Lüks deniz turizminin ana şehirlerinden biri olan Göcek, bir çok yat yarışı ve çeşitli deniz fuarlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Kış aylarının hafif geçmesi kış aylarında teknelerin Göcek marinada daha rahat kalabilmesini sağlar. Bu da Göcek yat kiralama imkanlarının oldukça geniş olmasını sağlamıştır. Dalaman havalimanından kolayca ulaşabileceğiniz bu beldeye Fethiye- Bodrum yolundan araçla ulaşabilirsiniz.

Göcek Mavi Tur Rotaları

Göcek ve çevresinde görülmeye değer onlarca ada, koy ve körfez var. Göcek Adası, Tersane Adası, Domuz Adası, Yassıca Adaları, Zeytinada, Kızılada, Tavşan Adası ve Katrancık Adası bu çevrede mavi tur ile görebileceğiniz onlarca güzellik arasından sadece bir kaç tanesidir. Bunların dışında Çiftlik koyu, Doruklu, Osmanağa koyu, Günlüklü Koyu, Boynuz Bükü, Bedri Rahmi, Sıralı, Sarsala, Manastır ve Göbün koyları alışılmışın dışında etkileyici özelliklere sahiptir.

Göcek adası mavi turu, deniz turizminin en temel mavi tur rotalarından biridir. Göcek’in doğal bir liman olmasını ve marina olmaya bu denli el verişli bir hale gelmesini sağlayan göcek adası, üzerinde irili ufaklı plajları ile dikkat çeker. Sadece yaz aylarında göcek belediye marinasından tekne dolmuşlar kalkar. Göcek adası üzerinde batı koyu ile incirli koy en bilinen plajlardır. Ada üzerinde neredeyse hiç bir işletme yoktur, bu da adayı daha bakir ve çekici kılmaktadır. Sessiz sakin, huzur dolu bir tatil hayal edenler için göcek adası hem mavi tur destinasyonu olarak hem de günübirlik deniz keyfi için harika bir yerdir.

Göcek- Fethiye- Göcek mavi tur rotası

Göcek marinadan başlayan tur tüm Göcek adalarını ve koylarını kapsar. Kızıl adası duraklı tur, Fethiye limanı durağından sonra tekrar Göcek’te sona erer.

Göcek- Kekova mavi tur rotası

Türkiye’nin en özel köşelerinden biri olan Kekova’ya özel bir tur düzenleyebilirsiniz. Bu mavi tur rotası dahilinde Kaş dahil sahil hattındaki tüm koylara uğrayabilirsiniz.

Göcek- Marmaris mavi tur rotası

Göcek Marmaris tur rotasında Sarıgerme gibi mavi bayraklı özel plajları keşfedebilirsiniz. Bu tur rotaları dışında Göcek ve bölgesinde yapabileceğiniz diğer rotalar şunlardır;

Göcek- Göbün mavi tur rotası

Sit alanı olduğu için yerleşim ve yapılaşmanın yasak olduğu Göbün koyu, uzaktan beyaz kumları ve turkuaz denizi ile tropik adaları andırır. Öyle ki denizinde balıklarla yüzerken güzel ülkemizde bu denli eşsiz alanların var olup olmadığı sorgulanır. Göbün koyunda isterseniz hiking trekking yaparak macera dolu yürüyüşlere de çıkabilirsiniz. Çok eski dönemlerden kalma kalıntıları keşfedebilirsiniz.

Yassıca Adaları tekne turu

Göcek adalar mavi tur destinasyonları içerisinde yer alan Yassıa adaları turu, uzun mavi tur programlarının durağı olabileceği gibi günübirlik tekne turları için de güzel bir alternatiftir. Sakin denizi ile yüzmek için çok uygundur. İsterseniz kayalık tepelerinde de trekking yapmak mümkündür.

Göcek-  Tersane Adası mavi tur rotası

Üzerine şık bir restoran bulunan Tersane adası Göcek körfezinde bulunan adalardan en büyüğüdür. İskele yanında bizans zamanından kalma bazı kalıntıları da deniz altında ve yüzeyinde görmek mümkündür. Adanın üst kısımlarında da rumlar tarafından terk edilmiş eski evler hala görülebilir.

Boynuzbükü mavi tur rotası

Göcek’ten kalkan günlük tur teknelerinin uğrak noktalarından biri olan Boynuzbükü dünyada eşi pek bulunmayan özel reçine ağaçlarına ev sahipliği yapar. Buradaki restoran mavi tur yatlarının yiyecek ve su ikmalı yapmak için durduğu bir noktadır. Plajı çakıllı olduğu için çoğunlukla sörf için tercih edilir.

Örnek 3 gece 4 gün Göcek mavi tur programı

Başlangıç noktası Göcek olan programların yanında başlangıç noktası Fethiye olan devamında Göcek ve çevresine gelen turlar da vardır.

3 gece 4 günlük mavi tur programlarında; 12 adalar bölgesine ve  tersane adasına, merdivenli koya, yassıcalar koyuna ve yukarıda saymış olduğumuz tüm koylara uğranır. Turun uzunluğuna, teknenin boyutlarına ve katılım sayısına göre bu detaylar değişiklik gösterebilir.

Rüya gibi bir mavi tur programı nasıl olmalıdır?

Tur programlarını sizin özel bir istediğiniz olmadığı sürece biz her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünerek planlıyoruz. Çoğunlukla balayı gibi özel ve romantik tatiller için tercih edilen mavi turlarda en çok dikkat edilmesi gereken konu destinasyondur. Başlangıç noktası, durulacak ve görülecek yerler, koylar, bitiş noktası ve mavi tur boyunca yapılacak etkinlikler detaylıca planlanmalıdır. Göcek mavi tur destinasyonlarında çok fazla tercih edilen bir nokta demiştik. Çünkü göcek, sessiz sakin bakir doğanın ortasında, hareketli gece hayatına da yakın mesafededir.

Göcek Mavi Yolculuk

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...