• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Destinasyon Haritası

Fethiye, ülkemizin en popüler tatil destinasyonlarından biridir. Her yıl yerli yabancı binlerce turistin akın ettiği bölge, deniz ve ormanın iç içe olduğu, eşsiz doğal güzellikler ile dolu muazzam bir tatil bölgesidir.  Eski adı Meğri olan ilçe, Muğla iline bağlıdır. Meğri, uzak diyar anlamına gelen Rumca ismidir. Antik zamanlardan bu yana sürekli bir yaşam alanı olarak kullanılmış Fethiye’nin tarihi ve doğal güzellikleri sınırsızdır.

Fethiye nerededir, Fethiye’ye nasıl gidilir?

Muğla il sınırları içerisinde yer alan Fethiye, Göcek ve Bodrum gibi popüler tatil bölgelerine komşudur. Kara yolu ile İstanbul, İzmir gibi merkezlerden direk otoyol üzerinden ulaşılabilir. En kolay ve kısa ulaşım yolu ise Dalaman havaalanına uçak ile gidip oradan merkezlere gitmektir. Antalya havaalanından da ulaşımı kolaydır ancak Dalaman çok daha yakındır.

Fethiye’de gezilecek yerler

Fethiyede gezilip görülecek yerleri ikiye ayırmak lazım, merkezdekiler ve çevresindekiler. Çünkü Fethiye merkez de çevresindeki koylar, adalar ve antik kentler de tek tek görülmeye değer. Deniz tutkunları için günübirlik, bir kaç günlük konaklamalı ya da uzun tekne turu planları yanında yapılabilecek onlarca farklı aktivite mevcuttur.

Fethiye Merkezde Gezilebilecek Yerler

Merkezi ile çevresindeki bir çok tatil beldesine göre oldukça gelişmiş olan Fethiye, bölgedeki en uzun limanlardan birine sahiptir. Yerli yabancı bir çok tekne bulunan limanın devamında göz alıcı lüks teknelerin yer aldığı Fethiye marina bulunur. Fethiye limanından bölgede aklınıza gelebilecek her yere ulaşım sağlayabilir, farklı tekne turları yapabilirsiniz.

Merkezde çarşıyı, limanı dolaşabilir muhteşem gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. Merkeze oldukça yakın plajlara kolaylıkla ulaşım sağlayabilir bütün gün denizin ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz.

Fethiye merkezi dışında gezilip görülebilecek yerler

Ölüdeniz ve çevresi

Ölüdeniz, Fethiye ilçesi sınırları içerisindedir. Araç ile yaklaşık yirmi dakika mesafedeki bölge muhteşem bir milli parktır. Milli park yanında ise göz alabildiğine uzanan masmavi, pırıl pırıl denizi ile plaj yer almaktadır. Ölüdeniz milli parkına giriş ücretli olup, içerinde kıpırtısız ölü deniz kısmında denize girmek mümkündür. Burada, park içinde yürüyüş yapabilir, denize girebilir, ormanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Diğer Destinasyonlar

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...