• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Fethiye, Ege bölgesinin en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Muğla ilinin ilçesidir. İlçe sınırları içerisinde göller, akarsular ve deniz vardır. Mavi tur destinasyonları başında gelen Fethiye bu özelliği ile tüm dünyada bilinen bir yerdir. Her yıl yerli yabancı binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Fethiye antik zamanlara uzanan tarihi ile de dünyanın en özel köşelerinden bir tanesidir.

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

En kolay ulaşım şekli 40 km. uzaktaki Dalaman Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Sonrasında ise havalimanı servisleri ile 90 dk. İçinde Fethiye merkeze ulaşmanız mümkün. Bunun dışında araç kiralama, özel transfer şirketleri gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Antalya Havaalanı’ndan gelenler için ise yine transfer firmaları ya da kiralık araçlar seçenekleri mevcut. Aradaki mesafa ise yaklaşık 2.5 saattir. 

Otobüs seçeneği zaman olarak biraz uzun olsa da ekonomik olarak daha avantajlı sayılabilir. Bu şekilde direkt Fethiye merkeze ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerden özel aracınızla da kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktadır.

Neden Fethiye Mavi Tur?

Antik zamanlardan bu yana sürekli bir yaşam merkezi olan Fethiye, bir çok antik yol üzerinde yer almaktadır. Zamanın en önemli antik kral yollarından biri olan Likya yolu, dünyanın bir çok yerinden maceraperestleri kendine çeker. Denizden ayrı, karadan ayrı güzel Fethiye bölgesi Ege kıyılarının merkezi durumundadır. Bu konumu sebebiyle de mavi yolculuk tutkunlarının uğrak noktası haline gelmiştir. Fethiye mavi yolculuk için başlangıç noktası olmasa bile ya bitiş noktası ya da yolculuk süresince mutlaka uğranan bir duraktır.

Yunan adalarına kolay geçiş, Göcek ve Bodrum gibi gece hayatının, yaz turizminin kalbi olan noktalara yakınlığı ve muhteşem coğrafyası ile Fethiye mavi turların vazgeçilmez yeri olmuştur.

Fethiye Mavi Tur Programları Kaç Günlüktür?

Fethiye mavi tur için pek çok seçenek mevcut. Plan yaparken günübirlik ve hafta sonu paket turları tercih edebileceğiniz gibi zaman yönünden kısıtınız yoksa 3 gece 4 günlük ya da bir kaç haftalık turları da düşünebilirsiniz. Bu tur planları tamamen size ve sizin isteklerinize bağlıdır. Fethiye’de tekne kiralayarak yapabileceğiniz mavi turlar daha geniş kapsamlı olabileceği için en az 3-4 günlük olması tavsiye edilir. Lüks kiralık tekne fiyatları ile bütçeleri de genelde buna göre belirlenmiştir. Ancak, mavi tur Fethiye’de en popüler tatil yöntemlerinden biri olduğu için kabin kiralama dahil bir çok farklı türde mavi tur bulabilirsiniz.

Mavi yolculuk için kabin mi, tekne mi tercih edilmelidir?

Arkadaş grubu ya da aile gibi kalabalık gruplar halinde seyahat edecekseniz tekne, bireysel ya da az sayıda bir grup halindeyseniz ise kabinleri tercih edebilirsiniz. Az kişi ya da çok kişi olmanız sizi Fethiye koylarından zevk almaktan alıkoyamayacak!

Fethiye Günlük Tekne Turları

Günlük ya da günübirlik tekne turlarının en popüler olduğu yerlerden biri de Fethiye’dir. Bu günlük turları isterseniz büyük teknelerdeki grup turlarına katılarak yapabilir, isterseniz de özel tekne kiralayarak yapabilirsiniz.

Fethiye Mavi Tur Rotaları

Gezi için ayırdığınız zaman aralığına göre pek çok seçenek arasından tercih yapmanız mümkün. Günübirlik turların yanında haftalık, iki haftalık turlar seçenekleri de mevcuttur.

Fethiye turlarında en sevilen koylar

Fethiye başlangıç noktamız olduğu için rotanızın ilk sırasında Fethiye Koylarında yer alan Samanlık, Tarzan, Turunç, Akvaryum, Sarıyarlar, Kızıl Ada, Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler

Adası yer alabilir. Sonrasında ise zaman ve rota doğrultusunda Göcek , Ekincik, Marmaris veya Kaş, Kalkan, Kekova, gibi yerler ziyaret noktalarınız olabilir.

Mavi tur boyunca teknede mi yemek zorundayız?

Fethiye bölgesinin mavi tur için bu denli rağbet görmesinin bir diğer nedeni de tüm sahil hattı boyunca minik köylerdeki muhteşem restaurantlardır. Turunuz boyunca istediğiniz noktada durabilir, istediğiniz yerde yemek yiyebilir, dilediğiniz yerde karaya çıkıp keyifli akşamlar geçirebilirsiniz.

Deniz Turizmi İçin En Doğru Zaman

Sıcak ve ılıman iklime sahip Fethiye her dönem popüler bir destinasyon. Bölgenin en kurak ayı ise Ağustos olarak belirlenmiştir. Haziran- Eylül ayları arası mavi tutkunlarının Fethiye’de deniz sezonu zamanıdır. Daha ılıman havaları tercih ederseniz Eylül- Ekim arası da Fethiye bölgesinde çok güzeldir.

Akdeniz Mutfağının Özellikleri

Ege ve Akdeniz mutfağı severlerin Fethiye’den  mutlu ayrılacağını söylemek sürpriz olmaz. Suları ile ünlü bu yerleşim yerinin taze deniz mahsüllerini denemeden tatiliniz tamamlanmış sayılmaz. Bunların dışında ise Fethiye denince akla gelen iki lezzet: Apaşı çorbası ve keşkek.

Fethiye Mavi Yolculuk

€ 500
ANDRIAKE GULET
€ 1250
YÜCEBEY 1 GULETİ
€ 2000
TANEM H YAT
€ 1000
SUMRU SULTAN YAT
€ 750
SADRİ USTA GULET
€ 1200
PRINCESS LILA YAT
€ 1000
PINAR 111 GULET
€ 850
PICCOLO GULET
€ 600
OASIS GULET
€ 1700
ARTEMİS & SİMAY GULET
€ 500
IDEFIX GULET
€ 800
HERMES GULET

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...