• +90 (252) 612 85 75
  • info@navierayachting.com
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
×

Destinasyon Haritası

Eski adı Halikarnasos olan Bodrum, tarihin çok eski zamanlarından bu yana sürekli olarak yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Türkiye’nin ve hatta dünyanın en güzel sahil kentlerinden biri olan Bodrum, tarihin babası olarak kabul edilen Heredot’a göre Dor’lar tarafından kurulmuştur. Sonrasında bir çok uygarlığın egemenliği altına girmiş olan bölgede Likyalılar, Karyalılar ve daha bir çok devlet hüküm sürmüştür.

Romalıların hakimiyetinden sonra Osmanlı yönetimine geçen Bodrum, Cumhuriyet’in ilanından sonra da bu ismi almıştır. Şimdilerde şık ve lüks tatil denince akla ilk gelen merkezlerden biri olan Bodrum tatil destinasyonu anlamında çok çeşitli imkanlara sahiptir.

Bodrum nerededir, Bodrum’a nasıl gidilir?

Bodrum, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Muğla yolundan araçla gidebileceğiniz gibi Dalaman havalimanı ya da Bodrum havalimanından çok uçakla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bodrum’un tarihi

Dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas mozalesi Bodrum’da inşa edilmiştir. Zaman içerisinde depremler ve istilalar gibi sebeplerle yıkılan mozolenin taşları ile Bodrum kalesi inşa edilmiştir. Doğu akdeniz’de hala ayakta kalabilen ender kalelerden biri olan Bodrum kalesi dünyanın en büyük ikinci su altı müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. Anadolu’daki son Hıristiyan toprak olarak fethedilen Bodrum, Hıristiyan şövalyeler tarafından inşa edilen bir çok esere ev sahipliği yapar.

Sıcak bir iklime sahip Bodrum, yarımada üzerinde yer alır. Kışların ılıman geçtiği bölgede narenciye yetiştiriciliği özellikle de mandalina ve portakal tarımı oldukça gelişmiştir.

Bodrum’da gezilebilecek, görülebilecek yerler

Kalesi başta olmak üzere Bodrum, sayısız tarihi esere sahiptir. Antik kentler çevresinde bulunan ilçedeki en değerli tarihi eser Bodrum kalesidir. Bodrum kalesi önünde uzanan marinaya kadar harika bir sahil hatta bulunur.

Bodrum merkez dışında çevresinde birbirinden güzel onlarca mahalle, köy ve plaj yer alır. Mavi tur destinasyonlarında en fazla ilgi gören nokta olan Bodrum, oldukça geniş bir marinaya sahiptir. Hemen karşısında Kos adası ve en güzel Yunan adaları koyları yer aldığı için hem mavi yolculuk başlangıç hem de bitiş noktası olarak tercih edilir.

Dünyaca ünlü bir tatil beldesi olması sebebiyle Bodrum merkez dışında Yalıkavak ve Turgutreis’te de oldukça gelişmşiş marinalar bulunmaktadır. Ege ve Akdeniz’in göz alıcı koylarını, plajlarını, tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için Bodrum çevresinde yapabileceğiniz en güzel plan mavi tur yolculuk planı olabilir. Bu muhteşem güzellikleri hem denizden hem de karadan görmek için lüks bodrum yat kiralama imkanlarını Naviera Yachting’den öğrenebilirsiniz.

 

Diğer Destinasyonlar

Naviera Email Listesi

Duyuru ve Haberlerden haberdar olabilmek için hemen e-mail listemize kayit olun...